Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Формувати знання про значення транспорту та його види, дати уявлення про переваги І недоліки різних видів транспорту; показати своєрідність кожного виду

Формувати знання про значення транспорту та його види, дати уявлення про переваги І недоліки різних видів транспорту; показати своєрідність кожного виду

Мета уроку:

- формувати знання про значення транспорту та його види, дати уявлення про переваги і недоліки різних видів транспорту; показати своєрідність кожного виду транспорту; розкрити роль транспорту в міжнародному географічному поділі праці, розглянути значення міжнародного туризму в економіці країни;

- розвивати вміння систематизувати досліджуваний матеріал, просторове мислення, вміння створювати образ об’єкта, вміння робити висновки і узагальнення. Вчити одержувати інформацію з картографічного матеріалу;

- продовжити формувати науковий світогляд, здійснювати патріотичне виховання, виховувати повагу до культури та традицій інших народів;

Методи: бесіда, робота в парах; проблемно- пошукові завдання.

Обладнання: мультимедійний проектор, презентація «Географія світового транспорту. Міжнародний туризм», фрагменти відеофільму «Особливості Тайської кухні» контурні карти, атласи, магнітні картки «Види транспорту».

Тип уроку:вивчення нового матеріалу.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

 1. Для чого необхідний транспорт?

 2. Чи можна говорити про зв’язок транспорту з рівнем економічного розвитку країни?

 3. Яку роль відіграє транспорт для туристичної діяльності?

ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності .

Транспорт – це галузь виробничої сфери, яка перевозить вантажі та пасажирів. Порівняно з промисловістю та с/г транспортна галузь не створює матеріальних цінностей. У той же час транспортні магістралі з’єднують різні країни, сприяючи їхній спеціалізації на випуску різної продукції та об’єднуючи їх у світове господарство. Усталена транспортна система, що динамічно розвивається, - необхідна умова підйому економіки, а, отже, і підвищення рівня життя населення.

Сьогодні на уроці ми розглянемо територіальну організацію світового транспорту, ознайомимося з найпопулярнішими туристичними країнами та з’ясуємо роль туристичного бізнесу в економіці країн.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

План

 1. Географія світового транспорту.

 2. Міжнародний туризм.

1.

Давайте пригадаємо, які є види транспорту?

Сухопутний:залізничний, автомобільний, в’ючний, гужовий.

Водний: морський і річковий.

Повітряний.

Залізничний транспорт

У 1803 році англійський гірський інженер Річард Тревітік побудував перший в світі паровоз "Нью Касл". Першу залізницю було збудовано в Англії у 1825 році.

Якраз в цей час у вечірній платній школі на одній з шахт біля Ньюкасла вчився читати і писати молодий кочегар по імені Джордж Стефенсон. Незабаром він став визнаним машинним майстром. Джордж Стефенсон заявив: "Я побудую машину, яка розвиватиме швидкість не менше 32 км/год". На цю "зухвалість" один з журналів відповів: "Немає нічого смішнішого і дурнішого, ніж обіцянка побудувати паровоз, який рухався б в два рази швидше за поштову карету. Так само мало ймовірно, втім, що англійці довірять своє життя такій машині, як і те, що вони дадуть себе добровільно висадити на ракеті". Прочитавши ці рядки, Стефенсон назвав свій новий паровоз саме "Ракетою".

У жовтні 1829 року в містечку Рейнхилл під Ліверпулем і відбулася "гонка паровозів". Перемогла "Ракета", що здолала три кілометри гоночної дистанції із швидкістю 44 км/год.

Росія стала третьою в світі країною, в якій створювалися власні паровози. У 1829 році кріпаки - батько і син Черепанови побудували тридцятисильну парову машину, а ще через два роки - машину в сорок кінських сил. За це Головний начальник хребта Уральського прислав Юхиму Черепанову урядову медаль, а власник підписав "відпускну". Мирон, що залишився кріпосним, в 1833 році був заохочений поїздкою до Англії.

Нині залізні дроги побудовані у 160 країнах світу. Давайте пригадаємо переваги та недоліки залізничного транспорту.

(Відповіді учнів)

Переваги:низька залежність від погодних умов, надійність, регулярність, невисока собівартість перевезень, висока вантажопідйомність .

Недоліки : обмежена маневреність, відносно невисока швидкість перевезень.

Особливості: ІІ місце за вантажо- та пасажирообігом. У кщр залізниці будуються, у розвинених країнах витісняються автошляхами . Лідерами за довжиною залізниць є США, Росія, Китай, Індія, Канада.

 • Що спільного між птахом сапсан та потягом з однойменною назвою?

Птах, який гніздиться в околицях Санкт – Петербурга при пікіруванні розвиває швидкість 300 км/год. Потяг Сапсан курсує між Москвою та Санкт – Петербургом зі швидкістю 240 км/год . 750 км долає за 3 год. 45хв., звичайний потяг - за 8 годин.

(Перегляд відеоролика)

Наука настільки швидко рухається вперед, що на сьогодні залізничні колії прокладені і під морським дном.

Повідомлення учня.

Перший проект будівництва транспортного тунелю під Ла - Маншем ще на початку ХІХ ст. запропонував французький інженер Альберт Матьйо. Тоді його хотіли збудувати для кінних екіпажів. Наполеон підтримав проект, проте його так і не здійснили. У середині ХІХст. ініціатором подібного будівництва виступила англійська королева Вікторія, але парламент відхилив ідею, боячись втрати країною острівного військово-стратегічного положення. У 70-х роках ХХст. з’явилися проекти навісного мосту над Ла – Маншем і тунелю. Земельні роботи розпочалися в 1974 році, але через великий кошторис згодом були припинені. Нову угоду між Францією та Великою Британією про Євротунель було підписано в 1985 році. Будівництво розпочалось в1987 р. і успішно завершилось у 1994р. Довжина тунелю 37 км, глибина 40 м.

У 1988р. в Японії завершилося спорудження найдовшого залізничного тунелю «Сейкан»(54 км), 23 км якого пролягає на глибині 100 м під дном протоки між островами Хонсю і Хокайдо.Україна займає 14 місце в світі за довжиною залізниць. Проходить залізниця і в нашому місті. Про роль залізниці в житті нашого міста розкаже заступник начальника локомотивного депо ст. Щорс Борщ В.Г.

(Перегляд відеофрагмента)

Автомобільний транспорт.

Чому автотранспорт називають транспортом ХХст.? Назвіть переваги та недоліки даного транспорту.

Переваги: висока маневреність, досить висока швидкість перевезень,

перевезення від воріт до воріт.

Недоліки: досить дорогий, сильно забруднює довкілля, залежність від погодних умов, невисока вантажопідйомність, аварійно небезпечний . У світі під колесами авто щорічно гине 200 тис чоловік.

Особливості: І місце за пасажирообігом, ІV - за вантажообігом. У розвинених країнах 1 авто на 2-5 чоловік, у кщр – 1 на 100-1100 чоловік.

Чому собівартість перевезень автотранспортом на середні та великі відстані може в 10-15 разів перевищувати собівартість перевезень залізницею? Найдовшу довжину автошляхів мають США, Індія, Китай, Бразилія.

Важливу роль відіграють автобани та трансконтинентальні магістралі.

Повідомлення учня.

Автобан - це швидкісна магістраль, де відсутні світлофори та перехрестя. В’їзд транспорту зі швидкістю пересування менше 60 км /год заборонено. У Німеччині рекомендована швидкість пересування 130 км/год.

Панамериканське шосе від Канади до Аргентини протяжність - 47958км.

Морський транспорт.

Переваги: висока пропускна здатність, низька вартість перевезень.

Недоліки: невелика швидкість перевезень, сезонність, залежність від погодних умов.

Особливості: І місце за вантажообігом,останнє -за пасажирообігом. Найбільші порти Роттердам, Сінгапур, Шанхай. Найбільший флот мають Ліберія та Панама. Їх називають країнами зручного прапору.

Морський флот України - 15 місце в світі. Порт Одеса – 4-й на Чорному морі.

Міжнародне значення мають морські канали.

Повідомлення учня.

Ідея спорудження морського каналу, який з’єднав би Середземне море з Червоним належала ще арабам у середньовіччі. Потім вона відродилася у Франції, спершу за часів Людовика ХІV, а потім Наполеона. Проте, лише у середині ХІХ ст. французький інженер та дипломат Фердинант Лессепс одержав від єгипетського уряду концесію на його спорудження. Роботи тривали понад 10 років, а у 1869 р. канал було урочисто відкрито. Він збудований без шлюзів, оскільки різниця рівнів двох морів, які сполучаються, всього 23 см. Спершу глибина каналу не перевищувала 8 метрів. Але згодом він неодноразово розширювався та поглиблювався. Сучасна глибина каналу 20 м.

Панамський канал почали будувати за проектом того ж Фердинанта Лессепса. Але після 10 років роботи компанія збанкрутіла. Далі будівництво фінансували США. Роботи були завершені у 1920 році. До останнього дня 1999р. канал вважався власністю США, а потім був переданий Панамі. В стадії розробки знаходяться ще кілька проектів будівництва каналу в Центральній Америці. Існує 3 варіанти: через територію Мексики, крізь найвужчий перешийок у Колумбії або через озера на території Нікарагуа.

Чому морський транспорт втрачає своє значення у пасажироперевезеннях?

Річковий транспорт.

Переваги: велика вантажопідйомність, низька вартість перевезень.

Недоліки: сезонний характер, низька швидкість, не скрізь є умови для його розвитку.

Особливості: найбільший річковий і озерний флот у США. Найбільший річковий порт – Дуйсбург. Передостаннє місце за пасажиро- та вантажообігом.

Повітряний транспорт.

Першим літаком, що зміг самостійно відірватися від землі, і зробити горизонтальний політ, став «Флайер», побудований братами Орвіллом і Вілбером Райт в США. Перший політ літака в історії був здійснений 17 грудня 1903-го року. «Флайер» протримався в повітрі 59 секунд і пролетів 260 метрів. Дітище Райтів було офіційно визнано першим в світі апаратом важче за повітря, яке зробило пілотований політ з використанням двигуна.

Перші успіхи російської авіації датуються 1910 р. 4 червня професор Київського політехнічного інституту князь Олександр Кудашев пролетів декілька десятків метрів на літаку-біплані власної конструкції.

16 червня молодий київський авіаконструктор Ігор Сікорський вперше підняв свій літак в повітря, а ще через три дні відбувся політ літака інженера Якова Гаккеля незвичайної для того часу схеми біплан з фюзеляжем (бімоноплан).

Переваги: дуже висока швидкість перевезень.

Недоліки: висока собівартість перевезень, дуже значна залежність від погодних умов.

Особливості: ІІІ місце за пасажирообігом, останнє - за вантажообігом. Передові позиції за авіаперевезеннями пасажирів посідають США, Японія,

В. Британія,Франція.

Чому цей вид транспорту займає останнє місце за вантажообігом?

Які грузи краще перевозити повітряним транспортом?

Повідомлення учня.

У 50-60 роки ХХст. переворотом у повітряному транспорті став перехід цивільної авіації від поршневих літаків до турбореактивних та турбогвинтових, унаслідок чого стрімко збільшилась швидкість перевезень. Тоді були сконструйовані ТУ-104(СРСР), «Боїнг -707»(США), «Каравела»(Франція). Нині розвиток авіації йде двома напрямами: зростання швидкості й підвищення пасажиро - та вантажомісткості. Швидкість надзвукових літаків ТУ-144, «Конкорд» (Франція – В. Британія), «Джумбо - Джет»(США) становить близько 2500 км/год. Найбільшим пасажирським літаком у нас час є європейський аеробус А-380, створений спільними зусиллями Франції, Німеччини, В. Британії та Італії. Він вміщує 850 пасажирів. Окрім нього літаками підвищеної пасажиромісткості є «Боїнг -777»(550 чол.) та ІЛ-96 (436 чол.).

Трубопровідний транспорт.

Переваги: дешевизна перевезень, надійність, велика пропускна здатність.

Недоліки: дуже вузька спеціалізація.

Особливості: ІІІ місце за вантажообігом. За довжиною провідні місця займають США, Росія, Канада. Найдовший трубопровід – Дружба 5,5 тис км. Починається в Росії ,- через Україну -до країн Центральної Європи.

Алжир – Італія – підводний трубопровід, довжина 2,5 тис км. Пульпопроводи транспортують вугілля, руди металів, вапняк.

Ми вже знаємо, яким видом транспорту краще перевозити грузи, яким -пасажирів, тепер залишилося обрати маршрут для подорожі.

Отже переходимо до другого питання – світовий туризм.

2. Міжнародний туризм являється активним джерелом надходжень іноземної валюти. Наприклад, велика частина доходів від міжнародного туризму в загальній сумі надходжень від експорту товарів і послуг складає: в Іспанії -- 35%, Австралії і Греції - по 36%, Швейцарії – 12%, Італії – 11%, Португалії – 21% і на Кіпрі - 52%.

В більшості країн, що розвиваються, на долю іноземного туризму припадає 10-15% доходів від експорту товарів і послуг. Проте в деяких країнах цей показник значно вище, наприклад, в Колумбії він складає 20%, Ямайці – 30%, Панамі -55% і на Гаїті -73%. Міжнародний туризм розширює внески в платіжний баланс і ВНП країни. Так у таких країнах, як Угорщина, Чехія, Австрія, Швейцарія, Італія, Франція, Іспанія, Португалія туризм являється одною з пріоритетних галузей, внесок у валовий національний дохід яких складає 15-35%. Міжнародний туризм сприяє диверсифікації економіки, створюючи галузі, обслуговуючі сфери туризму: будівництва, торгівлі, сільського господарства, виробництво товарів народного споживання і т.д. З зростанням зайнятості в сфері туризму ростуть прибутки населення і підвищується рівень добробуту нації. Часто завдяки міжнародному туризму у віддалених територій з'являється стимул до розвитку. Там відроджуються забуті ремесла й окремі галузі народної творчості.

Для деяких слаборозвинутих країн туризм є єдиним рушієм економічного зростання. Кенія, Танзанія, Єгипет, Марокко, Туніс, Мадагаскар та Маврикій – це ті країни, уряди яких стимулюють розвиток даного напрямку.

Туризм — це мандрівка у вільний час, один із видів активного відпочинку, поширений практично в усіх країнах світу. Кожна країна є самобутньою і неповторною. Отже, відправляємось у подорож. Країну для подорожі вибрати буває дуже складно. Все залежить від мети подорожі. Існують такі туристичні об’єкти, які просто необхідно відвідати протягом життя. Майже всі вони знаходяться в Європі і про них ми будемо детальніше говорити, вивчаючи відповідну країну. Сьогодні ми відправимось в мандрівку по Азіатсько - Африканському регіону.

До вашої уваги туристичний об’єкт №1.

Єгипет.

Що ви знаєте про політичну ситуацію в Єгипті?

Більшість європейських країн, що рекомендували своїм громадянам тимчасово утриматися від поїздок до Єгипту, знімають свої заборони- повідомляє Міністерство туризму Єгипту. Рекомендації: не відвідувати єгипетські курорти - скасували 13 європейських країн, у тому числі Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Данія, Швеція, Польща, Чехія. До Міністерства туризму Єгипту надходять звернення від найбільших туристичних операторів, які хочуть якомога швидше відновити роботу з усіма регіонами Єгипту. Іноземні туристи поступово повертаються на єгипетські курорти. Туристичні об'єкти Єгипту, в тому числі піраміди Гізи, відкриті для відвідин.

Розповідь учня супроводжується показом слайдів.

Єгипет – це перш за все піраміди. Варто сказати, щодо нашого часу з усіх відомих чудес світу збереглося лише одне – найстаріше диво: Єгипетські піраміди. Творцям пірамід єгиптяни поклонялися, як богам. Адже ці величні споруди були створені для захоронення наймогутніших правителів Єгипту – фараонів, які в ті часи були аналогами божественних створінь, а отже, повинні були жити вічно. Тому для них будувалися „будинки смерті”, куди поміщали усі необхідні для існування речі, а також дорогоцінності та навіть кораблі. Разом з тілом фараона ховали його слуг та інколи родичів- це означало, що вони також стануть безсмертними. Піраміду Хеопса називають ще Біблією в камені. На світанку величезна споруда набуває рожевувато-персикового кольору, а при світлі місяця вона нагадує засніжену гірську вершину. Це, напевне, найвеличніша споруда в світі, з нею не зрівняється за розмірами ні Букингемський палац в Лондоні, ні французький Версаль.

У південній частині Сінайського півострова розташований один з найпрестижніших морських курортів Єгипту – Шарм ель Шейх, назва якого у перекладі означає „затока шейха”. На березі просторої бухти Наама збудовано понад двадцяти першокласних готелів і туристичних селищ, де все створено для відпочинку та занять спортом. Особливо цінують курорт Шарм ель Шейх аматори підводного плавання. Поблизу знаходиться національний парк Рас-Мухаммед, якому немає рівних у Північній півкулі за кількістю коралів і морської флори та фауни. Здається, що вся туристична галузь тут працює для одного великого задоволення – підводного плавання: магазини переповнені спеціальним устаткуванням, спортивним одягом і різноманітними аксесуарами для професіоналів та початківців.

Туристичний об’єкт №2 ОАЕ.

Розповідь учня супроводжується показом слайдів.

Об’єднані Арабські Емірати — нафтовий Клондайк Близького Сходу. Країна достатку й найвищого рівня життя. Прекрасний клімат, чисте й тепле море, достаток екзотичних розваг- здобували Еміратам славу самого модного курорту на Аравійському півострові. Основним місцем перебування західних туристів, як і раніше, залишаються Дубай й Шарджа. Тут розташовані цілі розсипи фешенебельних готелів, прекрасні ресторани з національною і європейською кухнею, кращі пляжі, тенісні корти й поля для гольфа. Абу-Дабі — офіційна столиця держави, адміністративний центр еміратів і резиденція Президента. Це найбільший із семи еміратів загальною площею в 67000 кв. км, до нього відносяться й 200 островів, що облямовують Аравійський півострів. Дуже чисті вулиці, прекрасно обладнані набережні, сотні фонтанів, багато зелені й парків, велика кількість мечетей, східний базар — все це сучасний космополітичний Абу-Дабі. В Аравійській пустелі розміщене Аль-Ейн — місто казкових садів. Його так само називають чудесним оазисом у пустелі. Це місто, що перебуває на території емірату Абу-Дабі, має давню історію (першому поселенню 5000 років). Так само тут є зоопарк, у якому представлені 1500 тварин із усього світу, великим попитом у туристів користується акваріум і парк розваг (більше 200 атракціонів).

Туристичний об’єкт №3Таїланд.

Розповідь учня супроводжується показом слайдів.

Рекомендації туристам.

У Таїланді існують місцеві звичаї і традиції, соціальні та релігійні табу, порушення яких можуть образити тайців. Ні в якому разі не слід нешанобливо відгукуватися про короля Таїланду, про його зображення або членів королівської родини - за подібні дії передбачено покарання 20 років каторги, незалежно від громадянства і права помилування. Заборонено відвідування Королівського Палацу з оголеними плечима, колінами, п'ятами. Перед входом в храми, будинки - знімайте взуття. Статуї Будди священні - на них не можна влізати - штраф! Не прийнято публічно висловлювати почуття між чоловіком і жінкою. Ні в якому разі не можна доторкатися до голови тайця, гладити тайських дітей по голові, тому що це розраховується образою для їхніх батьків. Заборонено з'являтися на пляжах топлес, заборонений нудизм. Жінки не мають права звертатися до монахів. Рух на дорогах хаотичний - будьте обережні! Ціна товару на ринку може бути знижена наполовину, якщо Ви будете торгуватися. В умовах тропічного клімату одягайтеся в натуральний легкий світлий одяг. Необхідно пити багато води, але обов'язково бутильованої. У деяких ресторанах і нічних клубах існує дрес-код. Не погоджуйтеся на безкоштовні поїздки, екскурсії, пропозиції напоїв від незнайомих. У Бангкоку заборонено куріння в громадських місцях - високий штраф. Зберігайте в спілкуванні з тайцами спокій і посмішку, тому що гнів тут - вираз грубості і невихованості.

Не рекомендуємо Вам пити водопровідну воду без кип'ятіння, а також чистити зуби і мити фрукти цією водою. Використовуйте очищену воду в пляшках, яку безкоштовно видають майже у всіх готелях. Бажано не купувати їжу у вуличних і пляжних торговців, тому що можливі харчові отруєння. Будьте обережні при вживанні дуже холодних напоїв (особливо з льодом) в дуже спекотні дні. Можливі простудні захворювання. Звертайте увагу на якість льоду, використовуваного для напоїв. Краще відмовитися від його використання, тому що він, можливо, приготований з водопровідної води. Намагайтеся не піддавати шкіру сонячним опікам. Навіть при короткочасному перебуванні на сонці завжди використовуйте засоби від сонця і головні убори. У Таїланді практично не зустрічаються традиційні для тропіків захворювання, так що особливо турбуватися не варто.

Тайська кухня поєднує в собі якості китайської і гостроту мексиканської. Місце звичного хліба в тайській кухні займає рис. Невід'ємна частина будь-якої трапези - супи. Їх, як правило, їдять паралельно зі всіма останніми блюдами по дві- три ложки, що б освіжити порожнину рота. Тайським супом є м'ясний або рибний бульйон, приправлений зеленню і спеціями, інколи в нього додають рисову локшину або рис. М'ясо вважається швидше предметом розкоші і часто комбінується в рецептах з овочами, рисом, локшиною, рибою або молюсками і великою кількістю кокосового соусу. Поширені страви з риби і молюсків. Часто рибу готують цілком, з головою і з хвостом, лише попередньо почистивши її. Улюблений напій тайців - холодна вода. Середня вартість обіду в ресторані близько 400 батів.

Туристичний об’єкт №4

Туреччина.

Турецькі курорти є найпопулярнішими серед пересічних українців. Приваблюють вони сервісом та відносною низькою вартістю путівок. Довелося побувати в Туреччині і учням нашого училища. Про свої враження від побаченого вам розповість учениця групи кухарів-кондитерів 4 курсу Полуда Ірина.

Розповідь супроводжується показом слайдів.Як би гарно не було на закордонних курортах, слід пам’ятати, що і на Україні є багато туристичних об’єктів.

Подивіться на фото. Це прекрасне місце знаходиться у нас на Україні. Центр культури вина Шабо, який знаходиться в Одеській області. Звичайний завод - і така краса.

І свої мандрівки можна розпочати зі свого села, свого району, області, країни.

Демонстрація визначних місць України супроводжується піснею «Про Україну»

V. Узагальнення і систематизація знань.

Різнорівневі завдання.

 1. Здійснити заочну подорож за маршрутом: Щорс – Берлін – Гамбург – Мумбаї. Обрати вид транспорту( бажано до кожного міста різний), обгрунтувати вибір.

 2. Шановний директоре транспортної фірми! Дуже просимо Вас доправити групу туристів, що заблукала у Кордильєрах. У них є можливість дістатись до м. Портленд штат Орегон, а доправити їх необхідно до

м. Берлін.

 1. Шановний директоре транспортної фірми! Дуже просимо Вас доставити 10 т мандарин з м. Неаполь до м. Чернігів.

 2. Скласти ментальну кару, на якій позначити всі туристичні об’єкти, про які йшла мова на уроці, та країни, які займають провідні позиції за певними видами транспорту. Перевірити карту самостійно, порівнявши з атласом.

 3. Знайти послідовність видів транспорту за вантажообігом, починаючи з найбільших обсягів. (Завдання на магнітних картках)

Морський – залізничний – трубопровідний – автомобільний – річковий – повітряний.

 1. Знайти послідовність видів транспорту за пасажироообігом, починаючи з найбільших обсягів. (Завдання на магнітних картках)

автомобільний – залізничний – повітряний – річковий – морський.

VІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

Оцінювання учнів.

Домашнє завдання:

 • на к.к. нанести найбільші аеропорти світу та найважливіші судноплавні річки.

 • Підготувати повідомлення: «Місто моєї мрії»

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Щорське вище професійне училище лісового господарства

Розробка уроку

з предмета: «Географія»

на тему:

«Географія світового транспорту. Міжнародний туризм»Підготувала викладач:

Довгаль О.В.

м. Щорс

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Уроку: Географія світового транспорту. Основні види транспорту, їх переваги І недоліки
Дидактична мета уроку: охарактеризувати промисловість як основну галузь матеріального виробництва

Тема: Водний транспорт України. Мета
України, розкрити його роль у господарстві країни, визначити проблеми та перспективи розвитку водного транспорту, дати визначення...

Вільям Шекспір геніальний англійський драматург І поет доби Відродження
Вільяма Шекспіра, дати уявлення про його батьківщину, виховувати культуру зв’язного мовлення, розвивати навички виразного читання...

Література: І. Жигарев «Атлас тварин для школярів»
Мета проекту: Формувати уявлення про природні зони; показати різноманітність рослинного І тваринного світу природних зон України....

Підручники, довідники
«урбосередовище», проаналізувати переваги І привабливість міського життя, звернути увагу на їх недоліки

Уроку: І. Організація класу
«перегній», розвивати в учнів дослідницький підхід І процесі виявлення складу ґрунту; з’ясувати значення ґрунту для природи І людини;...

Урок № Дата Тема : Внутрішні води
Південній Америці та Африці; дати характеристику найбільшим озерам Південної Америки, акцентувавши увагу на походження їх улоговин;...

Уроки з курсу історії стародавнього світу Урок № Тема: «Вступ. Що...
Мета: Сформувати уявлення учнів про періодизацію історії та відлік часу. З'ясувати особливості епохи стародавнього світу як першого...

“Води суходолу Південної Америки”
Південній Америці та Африці. Дати характеристику найбільшим озерам Південної Америки, акцентувавши увагу на походження їх улоговин....

Лісостепова І степова зони України
Мета: продовжувати формувати уявлення учнів про природні зони України, ознайомити з рослинним І тваринним світом степової зони. Звернути...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка