Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Дослідницька робота на тему: «Україна, як І великий наш Кобзар, вічні» (за творчістю Тараса Шевченка) номінація «Література»

Дослідницька робота на тему: «Україна, як І великий наш Кобзар, вічні» (за творчістю Тараса Шевченка) номінація «Література»

Сторінка1/3
  1   2   3
Управління освіти Вознесенської міської ради

XIII Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням 2013 – 2014н.р.

Дослідницька робота на тему:

«Україна, як і великий наш Кобзар, - вічні»

(за творчістю Тараса Шевченка)

номінація «Література»

Виконала учениця 9 – Б класу

Вознесенської ЗОШ І – ІІІ ст. № 8

Кривенко Вікторія Олександрівна

Вознесенськ – 2013

ВСТУП

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов'ю... У будь - якому випадку байдужим вона не залишає нікого. Низько схиляємо голову перед неперевершеною величчю геніального українського літератора і митця Тараса Григоровича Шевченка. У ці дні до його постаті, як до живильного джерела духовності й чистоти, звертаються мільйони людей, незалежно від національності й віросповідання, щоб у котрий раз відчути незбагненну міць великого Тарасового Слова. Творчість Тараса Шевченка передавалась з покоління в покоління. Ще з дитинства діти читають його вірші, пізніше вивчають його творчість у школах, коледжах, університетах, одним словом сказати протягом усього життя знайомляться з його творчістю, тому тема творчої роботи є актуальною.

Мета дослідження: дослідити творчість талановитого письменника Т.Шевченка і образ України у його творчості .

Завдання дослідження: Тарас Шевченко - вірний син України. Він любив свою Батьківщину, мріяв про її свободу й незалежність. Де б він не був, куди б не закидала його доля, Шевченко завжди згадував рідні місця, прагнув швидше полинути в Україну, тому завданням дослідження є образ України у творчості Т. Шевченка, як він любив і поважав її, як описував в своїх віршах і прославляв нашу державу.

Об’єкт дослідження: творчість Т. Г.Шевченка.

Методи дослідження: проблемно-пошуковий (пошук у бібліотеках та мережі Інтернет); дослідницький, описовий, ілюстративний, метод творчих робіт, узагальнення та систематизація матеріалу.

Дана творча робота буде цікавою для тих, хто цікавиться життям та творчістю письменника.
РОЗДІЛ 1.

Тарас Шевченко - основоположник української літератури

1.1Літературна творчість

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/44/dumy_moji_shevchenko.jpg/200px-dumy_moji_shevchenko.jpg


Тарас Шевченко у своїй творчості відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українців його часу. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що в другій половині XIX і на початку XX ст. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був «Кобзар», вірші з нього вчили напам'ять, за ним училися читати. На той час твори Шевченка об'єднали українській народ. За ставленням людини до творчості Шевченка відразу стає видно, наскільки людина знайома і як ставиться до життя українського народу XIX ст.

В історичному розвитку України Шевченко - явище незвичайне як своєю обдарованістю, так і місцем у літературі, мистецтві, культурі. Походженням, становищем та популярністю Шевченко - виняткове явище також у світовій літературі. З 47 років життя поет пробув 24 роки у кріпацтві, 10 на засланні, а решту - під наглядом жандармів. Трагічно важкий шлях Шевченка до творчих висот визначив в образній формі І. Франко: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим». Революційна творчість Шевченка була одним із головних чинників формування національно - політичної свідомості народних мас України. Впливи Шевченка на різні сторони духовно-національного життя нації відчуваються до сьогодні.

Творчість Шевченка - багатогранна, як його талант. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму«Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п'єс; 9 повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), 4 статті та понад 250 листів. З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів. Натомість у літературі про його мистецьку спадщину безпідставно приписувано йому чимало творів живопису і графіки інших авторів (досі зареєстровано 263 такі твори).

1. 2. Рання творчість

Уже за перший період літературної діяльності (1837 -1843) Шевченко написав багато високохудожніх поетичних творів, у яких - поруч із засобами народно - пісенної поетики - було й чимало нових, оригінальних рис, що ними поет значно розширив і збагатив виражальні можливості українського вірша (складна і гнучка ритміка, уживання неточних, асонансних і внутрішніх рим, використання цезури й перенесення, майстерність алітерацій, звукової інструментації та поетичної інтонації тощо). Новаторство прикметне й для Шевченкових епітетів, порівнянь, метафор, символів та уособлень. Керуючись власним художнім чуттям і не оглядаючись на панівні тоді літературні канони, Шевченко знаходив відповідну поетичну форму для втілення нових тем та ідей, які підказувала йому тогочасна дійсність. До ранньої творчості Шевченка належать балади «Причинна» (1837), «Тополя» (1839) й «Утоплена» (1841), що мають виразне романтичне забарвлення. Своєю фантастикою й основними мотивами вони близькі до народної поезії. Поетичним вступом до «Кобзаря» (1840) був вірш «Думи мої, думи мої», у якому, висловлюючи свої погляди на відношення поезії до дійсності, Шевченко підкреслив нерозривну єдність поета зі своїм народом. Із цим віршем тематично споріднена поезія «Перебендя», у якій відобразилися думки молодого Шевченка про місце поета в суспільстві. Особливе місце серед ранніх творів Шевченка посідає соціально-побутова поема «Катерина» - хвилююча розповідь про трагічну долю української дівчини, яку знеславив московський офіцер. У розвитку подій цей ліро - епічний твір відзначається високою драматичною напруженістю. Визвольна боротьба українського народу проти загарбників і поневолювачів є основним мотивом у таких ранніх творах Шевченка, як «Тарасова ніч» (1838), «Іван Підкова» (1839), «Гайдамаки» (1841), «Гамалія» (1842). У поемах «Іван Підкова» і «Гамалія» Шевченко оспівав героїчні походи українського козацтва проти турків. Поеми «Тарасова ніч» і «Гайдамаки» змальовують різні моменти боротьби українського народу проти польського панування. Історично - героїчна поема «Гайдамаки» є вершиною революційного романтизму Шевченка.

Драма «Назар Стодоля» (1843), створена на межі першого і другого періоду творчості Шевченка, є новим явищем в українській драматургії.
1.3.Творчість останніх років життя

Десятирічне заслання вимучило Шевченка фізично, але не зломило його морально. Після повернення поета на волю починається останній етап його творчості (1857 - 1861). Розпочинає його поема «Неофіти», написана в грудні 1857 у Нижньому Новгороді. За історичним сюжетом поеми (переслідування християн  римським імператором Нероном) заховано актуальний сюжет жорстокої розправи російських царів з борцями за національне і соціальне визволення (аналогію Миколи І - Нерона Шевченко використав ще до заслання у вірші «Холодний Яр»). Незакінчена поема «Юродивий» (1857- гостра політична сатира, спрямована проти російського самодержавства в особі Миколи І та його сатрапів в Україні. Оглянувши пройдений доти життєвий шлях, Шевченко написав ліричний триптих «Доля», «Муза» «Слава» (1858). Тема циклу  самоусвідомлення поетом своєї творчості.

Шевченко й далі підпорядковував ідейне спрямування своєї політичної і особистої лірики меті пробудження національної і соціальної свідомості народних мас України. Поема «Марія» (1859) присвячена одній з основних тем шевченкової творчості - темі про страдницьке життя жінки-матері. Образ Марії в поемі Шевченка не має багато спільного з богословським образам Богородиці. Біблійний сюжет служить лише зовнішнім приводом для цілком самостійних висловлювань поета. І. Франко вважав цю поему «вершиною у створенні Шевченком ідеалу жінки-матері». Наприкінці життя Шевченко почав перекладати «Слово о полку Ігоревім» (1860), та встиг перекласти лише два уривки - «Плач Ярославни»(2 редакції) і «З передсвіта до вечора». Свій останній поетичний твір, вірш «Чи не покинуть нам, небого», Шевченко закінчив за 10 днів до смерті. Написаний з мужньою самоіронією у формі звернення до музи, цей вірш звучить як поетичний епілог Шевченкової творчості і відзначається неповторною ліричною своєрідністю.
  1   2   3

поділитися в соціальних мережахСхожі:

1. Advances in Astronomy and Space Physics
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Головна астрономічна обсерваторія нан україни фізико-математичні

Шевченко Роман Юрійович. Географо-картографічний моніторинг культових...
Шевченко Роман Юрійович. Географо-картографічний моніторинг культових споруд м. Києва: дис канд геогр наук: 11. 00. 12 / Київський...

Програма курсу за вибором для учнів 8 класу «Фізична географія Київської області» (17 год)
Ярослав Олійник, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук,...

Реферат Науково-дослідницька робота: 37 с., 11 рис., 3 табл., 24 джерела, 2 додатки
...

Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
Жуковська Галина Миронівна. Проблема історичної пам'яті у творчості Ліни Костенко: Дис канд філол наук: 10. 01. 01 / Київський національний...

Урок тріада «Україна І світове господарство»
«учитель-методист» Комунального навчального закладу «Лозуватська зш І-ІІІ ступенів №1 імені Т. Г. Шевченка»

О. К. Мелещенко Історія журналістики Великобританії
Мелещенко О. К. Історія журналістики Великобританії: Конспект лекцій / Київський ун-т ім. Тараса Шевченка; Ін-т журналістики. – К.:...

Назва відділення Секція
Світова література Українська мова та література, світова література (за вибором)

І. Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства
Зарубіжна література Українська мова та література, зарубіжна література (за вибором)

Бюлетень вак україни. 2008. № С. 9-13
Василій Великий. Гомілії / Василій Великий; [пер з давньогрец. Л. Звонська]. — Львів : Свічадо, 2006. — 307 с. — (Джерела християнського...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка