Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

План Понеділок Оголошення початку тижня та плану передбачуваних заходів. Вікторина «Цікава географія» Вівторок

План Понеділок Оголошення початку тижня та плану передбачуваних заходів. Вікторина «Цікава географія» Вівторок

Сторінка1/3
  1   2   3
Тиждень географії в школі


План
Понеділок
1. Оголошення початку тижня та плану передбачуваних

заходів.

2. Вікторина «Цікава географія»

Вівторок
1. Усний журнал «Чудеса на землі» (5-6 класи)

2. Географічні кросворди.
Середа
Конкурс «Як ми знаємо Африку»
Четвер
Гра «Щасливий випадок» (6 – 9 класи)

П’ятниця
Інтелектуально-розважальна командна гра «Еврика»
Понеділок
Визначення кращого географа школи та географічного класу

Вікторина

«Цікава географія»

І рівень (6 клас)

1. Що можна визначити за Полярною зорею? Чому?

(Оскільки Полярна зоря вказує напрямок на північ, то завдяки їй можна визначити інші сторони горизонту та зорієнтуватися на місцевості)

2. В яких районах Землі не можна побачити Полярну зорю?

(Полярну зорю не видно у південній півкулі через сферичність планети та наявність у зв’язку з цим горизонту)

3. Що означає вислів «сонце в зеніті»? В яких районах Землі сонце ніколи не буває в зеніті?

(Вислів «сонце в зеніті» означає, що кут падіння сонячних променів на земну поверхню дорівнює 90˚. В зеніті сонце ніколи не буває за тропіками)

4. Яке місце на Землі найближче до її ядра?

(Улоговина Нансена в Північному Льодовитому океані за кількасот кілометрів від Північного географічного полюса)

5. Чи можна здійснити навколосвітню подорож, рухаючись весь час на північ? Чому?

(Рухаючись на північ, здійснити навколосвітню подорож неможливо, тому що, досягнувши північного полюса, напрямок зміниться на південний)

6. На місцевості напрямок на північ показує компас; на картах і глобусах – меридіани. Чи збігаються ці напрямки? Який точніший?

(Показання компаса не збігаються з напрямками, що показують меридіани, тому що компас показує напрямок на магнітний полюс, який знаходиться в районі Канадського арктичного архіпелагу і, відповідно, не збігається з географічним полюсом, який утворюють меридіани, сходячись в одній точці на 90˚ широти)

7. Де на Землі буває вдень темно, як уночі, а вночі видно, як удень?

(Між полюсами та полярними колами існує явище полярного дня та полярної ночі, які тривають до шести місяців. Саме тут світить Сонце, коли на половині Землі ніч, або темно, коли половина Землі освітлена під час полярного дня і полярної ночі відповідно)
ІІ рівень (7 клас)

1. Який найменший у світі птах? Де він мешкає?

(Колібрі. Південна Америка)

2. Барометром вимірюють атмосферний тиск. Для чого ще можна використати цей прилад?

(Ще можна виміряти висоту об’єктів)

3. Назвіть основні особливості субекваторіального клімату.

(Дві пори року – суха жарка та волога жарка)

4. Амазонські ліси піддаються нищівному вирубуванню. Яку загрозу це явище має для України та світу в цілому?

(Зменшення вмісту кисню та збільшення вмісту вуглекислого газу. Оскільки амазонські ліси постачають до 30% кисню в атмосферу планети та поглинають значну кількість вуглекислого газу, очищаючи атмосферу та рятуючи планету від парникового ефекту)

5. Перелічіть основні типи вітрів та причини їх виникнення.

(Основні типи вітрів: пасати, західні, північно-східні та південно-східні приполярних широт. Виникли в результаті існування областей постійного атмосферного тиску Землі. Сезонні вітри – мусони, які виникають в результаті контрастів температур над сушею та океаном і появою в результаті цього областей з різним атмосферним тиском)

6. Чим пояснюється наявність гір на заході Південної та Північної Америки?

(Пояснюється рухом назустріч одна одній літосферних плит)

Усний журнал

«Чудеса на Землі»
Мета: ознайомити учнів із чудесами, що існують на Землі та розкрити їх причини; виховувати цікавість до науки географії; прищеплювати навички роботи з літературними джерелами географічних знань.

Словник: озеро, острів, материк, плем’я.

Обладнання: карта півкуль, картини, малюнки, таблиці.

Вступне слово вчителя. Сьогоднішня наша зустріч пройде у формі усного журналу, де ви зможете дізнатися про чудеса, які відбуваються на планеті Земля. Зокрема, у житті річок і озер, рослин, тварин, людей. Разом з тим ви зможете з’ясувати причини виникнення таких явищ у природі та в способі життя людей.
Отже, перша сторінка: «Озера-унікуми»
Озеро-чорнило. Жителям алжирського міста Сидибель-Аббас не треба купувати чорнило. Поряд з ними знаходиться ціле озеро з чорнила. Тут немає риби, а вода придатна для письма. Чому?

В озеро впадають дві річки. Одна з них наповнена водою, у якій багато солей заліза, а інша – речовинами, що є в сокові чорнильних горішків. Змішуючись, вони утворюють чорнило.

Озеро-«каструля». Озеро Ківу, що в Східній Африці часом перетворюється на велетенську каструлю для «юшки». Чому?

Поряд знаходиться вулкан Кітуро. При його виверженні лава стікає в озеро, від чого вода в ньому закипає, а риба й водорості варяться.

Озеро смерті. Наймертвішим буде не Мертве море, а озеро «стерті» в Сицилії. На його берегах відсутня рослинність, тому що з дна б’є фонтан концентрованої кислоти.

Озеро з асфальту. На острові Тринідад є озеро Пич-Лейк, чаша якого заповнена асфальтом. Коли пригріває сонце, поверхня стає м’якою і в’язкою. Кратери, які залишаються після добування, зразу заповнюються водою.

Солодке озеро. На Уралі є озеро зі смачною назвою – Солодке. У воді розчинена сода, тобто хлористий натрій. Вода лікувальна і дуже добре пере навіть масляні плями.
Друга сторінка. «Дива серед рослинності»
«Найкрутіші горіхи». Довго жителі прибережних районів Азії і Африки не знали, звідки океан приносить їм величезні горіхи (від 5 до 25 кг), думали, що це чудо природи чи дари океану. Цю загадку розгадали тоді, коли відвідали Сейшельські острови. Тут росте дерево – сейшельська пальма, на якій за 10 років виростають такі горіхи.

«Ковбасне» дерево. На ринках сіл Екваторіальної Африки привертають увагу оригінальні плоди, що нагадують ліверну ковбасу (завдовжки 60 см). Місцеві жителі виробляють із них чашки, кубки, різні прикраси. Ростуть вони на високих деревах із широкою тінистою кроною.

Аптека вдома. Серед рослин, найбільш універсально наділених лікарськими властивостями, виділяється саркоцифалюс – невелике дерево з кривим стовбуром, що росте в Західній Африці. Воно цілюще цілковито все. Настій кори використовується при малярії і недокрів’ї, відвар деревини – при захворюваннях шлунка. Якщо болять зуби, то жителі жують кору. Із листя роблять компреси, а їх відвар лікує дизентерію. Сушене коріння має антисептичні властивості.

«Диявольське» дерево. У Північній Африці росте дерево, яке так яскраво світиться вночі, що під ним можна навіть читати. Пояснюється це тим, що в його корі є багато фосфору.

Дерево – «корова». Убасейні Амазонки росте дерево, яке місцеві жителі називають «сорвейра» - соска. Варто тільки надрізати дерево ножем, як з нього потече цівка чистого білуватого соку. Кожне таке дерево може давати 2- 4 л молока за одне «доїння».

«Мило», що росте на деревах. На півострові Флорида росте так зване «мильне дерево». Якщо розтерти його дозрілі плоди, вони піняться. Місцеві жителі в побуті іншим милом не користуються.

Дерево, яке «крокує». Це кактус анданте з перуанських пустель. Замість коріння в нього відростки, вкриті гострими голками. Під дією вітру кактус рухається на великі відстані, а поживні речовини отримує з повітря.

Квітки-підпалювачі. Одного разу в Індії сталася велика лісова пожежа. Ліс загорівся одночасно в багатьох місцях. Пізніше з’ясувалось, Що він загорівся від квітів, у яких міститься велика кількість легкозаймистих ароматичних речовин, мастил.
Третя сторінка. «Цікаве в побуті народів світу»
Місце боржника у квакути. індіанського племені квакути позичати гроші чи якийсь товар вважається ганебним. Боржник залишає як заставу своє ім’я і доти, доки не поверне борг, залишається безіменним.

Індіанці бігуни. У Центральній Мексиці живуть індіанці тарахутара. У перекладі на нашу мову «тара» - нога, «ума» - біг. Вони вважаються найкращими у світі бігунами на довгі дистанції і вільно пробігають по 270 км без зупинки.

Люди «землеїди». У Північній Бразилії знаходиться найменш досліджене місце на земній кулі. Саме там живе плем’я тхукахате, представники якого ніколи не миються, а в їжу добавляють землю. Замість села – один великий будинок.

Будинки-«вулики». На берегах Амазонки живе індіанське плем’я ягуа, кожна родова община якого нагадує вулик. Каркас будинку виготовлений із великих палок, що зв’язуються зверху і покриваються пальмовим листям. Вікон і жодних перегородок немає.

Ведучий. Сьогодні змагаються дві команди дослідників Африки – «Лівінгстон» і «Васко да Гама», які повинні показати, як глибоко вони вивчили цей материк.

Представлення команд

Команда «Лівінгстон»:

Сьогодні команда «Лівінгстон» у школі, а завтра – в Африці чудовій.

І дивні мешканці – бушмени – стрінуть вас привітно, усміхнено.

Команда «Васко да Гама»:

Через гори, пустелі та вулкани, через моря та океани

Прийде в Африку команда «Васко да Гама»
І тур «Географічна розминка»

(Найвищий бал – 5).

За одну хвилину дати відповідь на 10 запитань

Запитання команді «Лівінгстон»:

 1. Озеро, з якого бере початок Голубий Ніл.(Тана)

 2. 2. Назва дерева, яке росте у сухих саванах.(Баобаб, акація)

 3. Як називаються кам’янисті пустелі?(Тамади)

 4. Які океани омивають Африку?(Індійський, Атлантичний)

 5. Плоскогір’я в Африці.(Східноафриканське)

 6. Найвищий діючий вулкан.(Кіліманджаро)

 7. Російський дослідник Африки.(Юнкер)

 8. На якій річці знаходиться найвищий водоспад?(Оранжевій)

 9. Назвіть плем’я людей, у яких максимальний зріст 1,5 м.(Пігмеї)

 10. Головна рослина оазисів.(Пальма)

Запитання команді «Васко да Гама»:

 1. Яку річку називають серцем Африки?(Конго)

 2. Назва дерев, що ростуть у першому ярусі вологих екваторіальних лісів.(Сейби)

 3. Країна – батьківщина кави.(Ефіопія)

 4. Пустеля, що розташована на півдні Африки.(Калахарі)

 5. Друга назва річки Конго.(Заїр)

 6. Найбільший острів материка.(Мадагаскар)

 7. Як називають піщані пустелі?(Сакири)

 8. Назва гір, розташованих на півночі.(Атлас)

 9. На якій річці знаходиться найбільший водоспад? (Замбезі)

10.Ділянка в пустелі з достатньою вологістю.(Оазис)
ІІ тур. Домашнє завдання

(Найвищий бал – 4).

Цікаві розповіді з додаткової літератури(учні розповідають про дерево баобаб, про життя і діяльність пігмеїв)
ІІІ тур. Конкурс капітанів

(Найвищий бал – 5).

Капітани готують по 3 запитання один одному.

ІV тур. Практична робота

(Найвищий бал – 5).

На трафарети материка Африка нанести країни (Нігерію, Заїр, Лівію, ПАР) і

корисні копалини, що там переважають.

Завдання вболівальникам (ставляться по черзі):

1.Які географічні об’єкти названо на честь англійського мандрівника й дослідника А. Маккензі?

А) річка;

Б) море;

В) затока

2. Хто вперше встановив географічні координати Північного Магнітного полюса Землі?

А) Маккензі;

Б) Амундсен;

В) Пірі.

3. Що лежить в основі гір Кордильєри?;

А) молода складчастість;

Б) платформа;

В) давня складчастість.

4. Назва якої річки Північної Америки в перекладі з індіанської мови означає «гуркотлива річка»?

А) Колорадо;

Б) Ніагари;

В) Міссурі.

5. Де знаходиться географічний центр Європи?

А) у Закарпатті;

Б) на Балканах;

В) в Альпах.

6. Яка форма рельєфу переважає в Європі?

А) гори;

Б) рівнини;

В) плоскогір’я.

7. Який вулкан у Європі найвищий?

А) Гекла;

Б) Етна;

В) Везувій.

8. Західні схили яких гір порізані фіордами?

А) Піренеїв;

Б) Скандинавських;

В) Аппенін.
V тур. Діалог

(Найвищий бал – 5).

Команди підготували для суперників діалог, за яким потрібно відгадати про що в ньому йдеться і прокоментувати відповідь.

Команда «Лівінгстон»: «Про яку річку йдеться?»

 • Це найдовша річка Африки?

 • Ні.

 • Вона найповноводніша?

 • Ні.

 • На ній є водоспад?

 • Так.

 • Вона є річкою Атлантичного океану?

 • Так.

(Оранжева)

Коментар. Якщо не найдовша – значить не Ніл. Не найповноводніша – не Конго. Є водоспади – Оранжева або Замбезі. З відповіді на четверте питання робимо висновок – Оранжева.

Команда «Васко да Гама»: «Про яку державу йдеться?»

 • Ця держава була колонією?

 • Ні.

 • Вона знаходиться в західній частині материка?

 • Ні.

 • Належить до числа розвинутих?

 • Ні.

 • На її території протікає річка Ніл?

 • Так.

(Єгипет)

Коментар. Якщо не була колонією, то одна х чотирьох: ПАР, Ефіопія, Єгипет, Ліберія. Якщо не знаходиться в західній півкулі, то не Ліберія. Не з числа розвинутих – не ПАР. Протікає по території Ніл – значить Єгипет.
VІ тур. Розгадування кросворда з теми «Природні зони»

(Найвищий бал – 4).
VІІ тур. Знайти більше помилок в розповіді

(Найвищий бал – 4).

Одного разу я вирішив з’їздити до Африки, але перед тим познайомився з довідником, який подарував мені дослідник Африки Ненсон. Ось що я в ньому знайшов: «Африка – великий материк, який у давні часи відокремився від Америки. Від Африки відокремлені Курильські острови, острів Нова Гвінея. В Африці живе багато людей з чорною шкірою.

Коли я літав над материком на повітряній кулі, то побачив найбільшу у світі пустелю, оточену з усіх боків горами. Пролетівши далі на південь, я побачив найгустіші й найзеленіші ліси у світі, серед яких несла свої води річка Амазонка. Прокинувшись, пішов далі лісостепом і опинився у місцевих племен – бушменів і гутентотів. Мене вразила річка Нігер, у якої найбільша у світі дельта.
Підсумок

Команді-переможниці вручається «путівка» на турпоїздку в Африку
  1   2   3

поділитися в соціальних мережахСхожі:

План проведення тижня географії
...

Конкурс знавців географії материків І океанів «По материках І океанах»
Відкриття тижня. Лінійка «Географія вчора, сьогодні І завтра». Ознайомлення з планом проведення тижня

Структура річного плану Структурування річного плану за видами діяльності
Робота із забезпечення обов’язкової освітньої підготовки учнів соціальний захист школярів

План проведення тижня географії в Покровській зош І-ІІІ ст. №2
Конкурс знавців соціальної та економічної географії України «Я знаю Україну» (9 кл.)

Програма підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти...
Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 07. 02. 20011 №Р-37/0/3-11 «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення...

Лекція 1 Тема: Вступ. Ознайомлення студентів із завданням І структурою...
...

Вікторина «Вас вітає Україна»
«Фізична географія України», зокрема з розділу «Загальна характеристика природних умов І природних ресурсів України», надати учням...

План проведення заходів на зимові канікули по кзо «Жданівська сзш 1-111ступенів» №
«Всіх слухняненьких вітаю, подаруночки вручаю» привітання Святого Миколая по класам

Баган Ирина Владимировна учитель истории Рыбинская ош I iii ступеней...
Японії. План дій учителя І класу чітко виписаний на кожному етапі уроку. Врахована фіз пауза. Урок містить додатковий фактичний матеріал...

Тема уроку : цікава географія україни мета уроку
Мета уроку: поглибити знання учнів з фізичної географії України; розвивати навички роботи з фізичною картою, розширити науковий світогляд,...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка