Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Звіт державного космічного агентства України про використання коштів державного бюджету

Звіт державного космічного агентства України про використання коштів державного бюджету

Сторінка1/4
  1   2   3   4


ЗВІТ

Державного космічного агентства України про використання коштів державного бюджету

за 2013 рікДержавне космічне агентство України (ДКА України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, входить до системи органів виконавчої влади, є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері космічної діяльності.

ДКА України є державним генеральним замовником робіт з дослідження і використання космічного простору, НДР та ДКР з проектування, виготовлення та випробування космічної техніки, в тому числі в інтересах національної оборони і безпеки, забезпечує експлуатацію, підтримку і вдосконалення об’єктів космічної діяльності, здійснює міжнародну космічну діяльність відповідно до міжнародних договорів укладених державою, та виконує інші функції у сфері космічної діяльності згідно із законодавством України.

Основна мета діяльності ДКА України - ефективне використання науково-технічного і виробничого потенціалу для забезпечення високого рівня космічної діяльності, сприяння соціально-економічного та наукового прогресу держави, зростання добробуту громадян, створення потужного експортного потенціалу космічної галузі, забезпечення участі у розв'язанні глобальних проблем, розвитку міжнародного співробітництва.

У вересні 2013 року Верховною Радою України прийнято Загальнодержавну цільову науково-технічну космічну програму України на 2013-2017 роки, яка є 5-ою космічною програмою незалежної України та важливим етапом подальшого розвитку космічної діяльності.

У грудні 2013 року в ході Шостого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Федеральним космічним агентством Росії стосовно співробітництва у сфері ракетно-космічної промисловості.

Протягом 2013 року здійснено 4 успішних пуски ракет-носіїв (далі РН) українського виробництва, якими виведено на орбіти 25 космічних апаратів з 16 країн світу.

Забезпечено два успішних пуски РН «Antares» (США), перший ступень яких розроблено та виготовлено на підприємствах космічної промисловості України.

ДП «ВО ПМЗ ім. О. М. Макарова» виготовлено та відправлено на космодром Уоллопс (США) два чергові ступені РН «Антарес» для забезпечення 5-го та 6-го пусків у 2014 році.

Здійснено успішний пуск європейської РН «Vega» (ЕSА), рушійну установку (РД-868Р) для четвертого ступеня якої було розроблено та виготовлено на підприємствах України.

За програмою «Морський старт» відбувся аварійний пуск РН «Зеніт-3SL» з космічним апаратом «Intelsat-27». За підсумками роботи аварійної комісії визначено та впроваджено низку заходів для унеможливлення у подальшому виникнення подібних аварій.

За програмою «Наземний старт» з космодрому «Байконур» забезпечено успішний пуск РН «Зеніт-3SLБ» з космічним апаратом «Amos-4», в результаті якого було підтверджено правильність вжитих аварійною комісією заходів.

Забезпечено 2 успішні пуски РН «Дніпро», при чому останній став рекордним за кількістю виведених на орбіту супутників (23 одиниці).

Проведено заключний етап льотних випробувань блоків перспективної авіоніки (БІНС та АС СНС) для системи управління РН «Циклон-4». Отримані результати підтвердили відповідність технічних характеристик приладів вимогам технічних завдань.

В рамках реалізації проекту «Циклон-4» здійснювалося виготовлення та експериментальне відпрацювання систем, вузлів та агрегатів РН. Продовжено виготовлення електрозаправного макета та першого льотного зразка, агрегатів і систем наземного комплексу.

Виготовлено і відвантажено в Бразилію три партії наземного технологічного обладнання. Досягнуто 50% рівня будівельної готовності головних споруд наземного комплексу.

Здійснюються заходи щодо залучення під гарантії Уряду кредитних ресурсів в обсязі 320 млн. дол. США (відповідно до положень прийнятого Державного бюджету на 2014 рік).

Виконувалися роботи щодо створення Національної системи супутникового зв’язку «Либідь».

В рамках російсько-українського проекту «Радіоастрон» з використанням радіотелескопа РТ-70 забезпечено більше 1200 сеансів приймання інформації загальною тривалістю більше 600 годин. Отримані дані передані для оброблення до Російської академії наук та Національної академії наук України. Найближчим часом передбачено розширити спектральний діапазон вимірювань з використанням створеного українськими підприємствами приймача К-діапазону.

Успішно реалізовувалися наукові експерименти з дослідження навколоземного простору з українськими приладами на борту мікросупутника «Чибіс-М» і експеримент «Обстановка-1» на борту Міжнародної космічної станції.

В рамках проекту з досліджень іоносфери «Іоносат» створено комплекс наукової апаратури «Іоносат-Мікро» для мікросупутника «Мікросат-М».

Розроблено ескізний проект платформи університетського молодіжного супутника.

Досягнення вітчизняних фахівців космічної галузі в минулому році були відзначені державними преміями, зокрема Державною премією України в галузі науки і техніки за створення рідинного ракетного двигуна для верхніх ступенів ракет-носіїв та двома Преміями Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій, а саме - створення основної конструкції першого ступеня ракети-носія «Антарес» та розроблення та впровадження у виробництво новітніх оптичних та гіротехнологій, виготовлення та випробування кільцевих лазерів для високоточних гіроскопів навігаційних систем.

За даними підприємств у 2013 році підприємствами галузі вироблено та реалізовано товарної продукції майже на 3,0 млрд.грн.

Більша частина продукції галузі реалізується на експорт - на сьогоднішній день частка експорту продукції в загальному обсязі реалізації складає 70 %.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги виробництва зменшились на 30,8 %, обсяги реалізації продукції – зменшились на 25,3%.

Падіння обсягів виробництва та реалізації пов’язано з аварійним пуском 01 лютого 2013 року ракети-носія «Зенит» в рамках реалізації проекту «Морський старт», що призвело до тимчасової зупинки виробництва та відвантаження ракетоносіїв на ДП «ВО ПМЗ ім.. О.М. Макарова».

Середньомісячна заробітна плата працівників галузі залишилася на рівні початку року і станом на 1 січня 2014 року складає 3 297 грн. (станом на 01.01.2013 – 3 307 грн.).

Протягом 2013 року міжнародна діяльність ДКА була спрямована на подальший розвиток співробітництва у космічній сфері з країнами СНД, Європейського Союзу, Північної та Південної Америки, Азійсько-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Африки, а також на забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України у сфері використання та дослідження космічного простору в мирних цілях.

Взято участь у засіданнях Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії (м. Калуга, м. Москва), в ході яких підписано Дорожню карту виконання Програми російсько-українського співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях на 2012-2016 роки, Меморандум про взаєморозуміння між ДКА та Роскосмосом щодо співробітництва у сфері ракетно-космічної промисловості.

Підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва між Бразильським космічним агентством та Державним космічним агентством України у сфері підготовки кваліфікованих кадрів для космічної галузі Бразилії.

Прийнято участь у роботі Міжнародних авіаційно-космічних салонів «Ле Бурже» (м. Париж, Франція) та МАКС-2013 (м. Жуковський, РФ).
  1   2   3   4

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Міністерство освіти І науки україни
Про затвердження переліку підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів, що можуть друкуватися за кошти...

Навчальна програма для учнів 6-9 класів загальноосвітніх навчальних...
Державного стандарту, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23 листопада 2011 р. «Про затвердження державного стандарту...

Навчальна програма для учнів 6-9 класів загальноосвітніх навчальних...
Державного стандарту, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23 листопада 2011 р. «Про затвердження державного стандарту...

Рекомендовано Міністерством освіти І науки України
Доба” за підтримки Міністерства освіти І науки України, Центру Мершона Державного університету штату Огайо (сша) та Центру громадянської...

Закону України “Про загальну середню освіту”
Про затвердження Державного стандарту базової І повної загальної середньої освіти

Календарно-тематичне планування Економічна І соціальна географія України, 9 клас
Практична робота №1 Визначення позитивних І негативних рис економіко-географічного та геополітичного положення України. Проведення...

Програма факультативного курсу «історія І культура греції та греків україни»
Новікова С. В., кандидат історичних наук, доцент кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету

Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
Відповідно до пункту 14 Порядку надання у 2010 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету...

Україна знаходиться на "розламі" цивілізацій І її призначення та...
Україна знаходиться на "розламі" цивілізацій І її призначення та мета у майбутньому створити якісно іншу концепцію державного устрою...

Збірник наукових праць Державного економіко-технологічного університету транспо
Перелік наукових cтатей співробітників базової структури Університету «Україна», виданих у межах України за 2015/2016 н рБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка