Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Китай

Китай

Відділ освіти Зборівської РДА

Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов смт ЗалізціКитай

(конспект нетрадиційного уроку)Підготувала:

Вчитель історії та правознавства

СЗОШ I-III ст. смт Залізці

Нагорна А.В.

Залізці - 2015
Тема: Китай
Мета: Ознайомити учнів з особливостями соціально-економічного та політичного розвитку Китаю, розвивати аналітичне мислення, вміння працювати з історичною картою,
документами, публіцистикою, сайтами в інтернеті.
Сприяти вихованню почуття усвідомлення спільних для світового товариства проблем, загальнолюдських інтересів в усіх сферах людського буття у світлі інтеграційних та глобалізаційних процесів.
Тип уроку: нетрадиційний
Метод: рольова гра з використанням елементів інноваційних технологій.
Обладнання:
1) Політична карта світу.
2) Презентація на тему: «Сучасний Китай».
3) Роздатковий матеріал для закріплення теми.
4) Гасло: тільки освічена людина може обіймати державні посади. (за Конфуцієм).
Проблемне завдання: чим повчальний досвід КНР для інших країн.

Перевірка набутих знань, вмінь, навичок .(історична ретроспектива)
1) Цінь Шихуанді і його роль в історії Китаю.
2) Хто такі мандарини?
3) Якими були головні побажання згідно вчення Конфуція?
4) Що саме засуджувало вчення даосизму?
5) Назвати найбільші винаходи та відкриття у Стародавньому Китаї?
6) Хто такий Сима Цянь?
7) Кому належав вислів: «вчитися і не розмірковувати даремна праця; розмірковувати та не вчитися – небезпека.>>
8) Який імператор наказував взимку прикрашати дерева квітами і листочками з шовку.
9) Хто такий Хуан Тао?
10) Чому в Китаї деякий час була державною монгольська мова?
11) Давня назва Пекіну.
12) Кого в Китаї назвали «добрі люди»?
13) Кого називали дешевими людьми?
14) Яку їжу цінували більше за м'ясо?

Увага!Зараз ми зможемо по скайпу зв’язатися з делегатами міжнародної конференції,яка відбувається в Китаї в даний час.Вона присвячена проблемам міжнародного економічного та політичного співробітництва і має назву «Пекін 2015».Конференція проходить у закритому режимі,але журналісти,як завжди ,хочуть поспілкуватись з делегатами.Зараз у нас є така можливість почути результати першого дня конференції.

Зараз на зв’язку Пекін і ми чуємо резюме німецької делегації(звучить резюме та його переклад ,щодо застосування нових санкції по відношенню до Росії )1)німецької делегації, 2)англійської; 3)французької; 4)італійської делегації ;5)американської; 6)російської делегації.
Панове журналісти, прошу вас прокоментувати дані резюме. Яке з них вам найбільше сподобалось та є найбільш реалістичним? Як ви ставитесь до резюме російської делегації?

А зараз учасники делегації зможуть ознайомити вас з післявоєнною історією Китаю. Будь ласка,ваші питання учасникам делегації.
1)Журналіст:кореспондент тижневика «Планета»:Як відомо ,шлях до Китаю нелегкий?Як дісталися,чим,як це за складно?

Учасник делегації:Компанія ‹‹Аеросвіт» люб’язно запропонувала нам квитки до Пекіна. Наш «Боїнг-88» летів,як завжди, стрілою. Ми пролітали над просторами Росії,Казахстану,Тибету і, нарешті ,дістались до Азії.
Журналіст:А як ви дізнались,що це Азія?Чим таким особливим вона відрізняється від Європи?

Учасник:На вокзалі сидів факір. У нього з торбинки під музику виповзала змія.От і подумалося,ось вона, Азія. А ще ми купили там кульочок смажених коників-стрибунців. Там їх їдять, як соняшник. Як відомо,в Азії харчуються всім,що рухається і повзає. А ще ми зайшли в ресторан. Там мені сподобалась одна страва,і я поцікавився,як її готувати. Кухар вивів нас за ресторан. Там висіла теляча туша.На ній було багато черв’яків. Так,пояснив кухар,вони готують цей делікатес.

Але давайте все-таки спершу проаналізуємо історію післявоєнного Китаю.


2)Журналіст:кореспондент щомісячника «Історія»:Як відомо з 1945 року Китай звільнився від японської окупації.Законний уряд на чолі з лідером Гоміндану Чан Кайші змушений був боротись проти Мао Цзедуна і Народно-визвольної армії. Чому перемогли комуністи?
Відповідь учасника делегації:Як ми могли зрозуміти,успіхам комуністів сприяла аграрна реформа,так як і в Україні більшовики. вони намагались перерозподілити землю. А Гоміндан згубили його непосильні податки, реквізиції та корупція.
3)Журналіст:Кореспондент газети «Історія в особах»:Хотілося б поближче ознайомитись з такою особою як Мао Цзедун.
4)Журналіст:кореспондент газети «Тижневик »:Як відома КНР була проголошена 1 жовтня 1949 року на центральному майдані Пекіна. Яку ж мету ставили перед собою китайські комуністи?
5)журналіст:Кореспондент газети «Історія в особах»:В мене до вас два питання:

1.Які були на той час відносини між Китаєм та СРСР?

2.Крім Мао Цзедуна,хто був ще визначним лідером КНР?
6)Кореспондент щомісячника «Історія»:Як відомо,в Китаї‹‹ мавпували›› в СРСР п’ятирічки. Перша з яких була 1953-1957рр.Крім того здійснювалась кооперація в сільському господарстві. Радянський союз допоміг збудувати 500 великих промислових підприємств.

Чому ж після ХХ з’їзду КПРС відносини з Союзом різко погіршились?
7)Журналіст:Кореспондент телеканалу «Євроньюс»:В свій час міжнародна громадськість дізналась про експерименти Китаю в Кампучії. Чи не могли б ви розповісти про це докладніше?


8)Кореспондент газети «Вісті».Я цю ситуацію розумію так:Це щось подібне до «прискорення››Горбачова,який теж за 15 років хотів подвоїти економічний потенціал.
Як і великий стрибок, «прискорення» зазнало краху. Навіть виходи з ситуацій були в чомусь подібні. Адже тоді «комуни» були розпущені, селяни забрали худобу і птицю, почали торгівлю, промисли. Але відомо, що в цей час відносини СРСР різко погіршали. І 1969р. були навіть зіткнення збройних сил на о. Даманський. Відомо також, що Мао погрожував ядерною зброєю. На вашу думку, чому це стало можливим?

9) Журналіст телеканалу «100» подорожей .
Розкажіть, будь ласка, про так звану «культурну революцію».

10) Журналіст, телеканал «Планети» :
І все-таки, як переміг здоровий глузд? Відомо, що після смерті Мао діяла «банда чотирьох» - його вдова Цзянь Цінь і три її друзі. Потім переміг такий собі Хуа Гофен, який цю банду розгромив. Де взявся реформатор Ден Сяопін?

11) Журналіст газети ‹‹Телеграф»
В наш час слово реформи звучало щоденно. Які ж реформи провів Ден Сяопін?
12) журналіст – кореспондент газети «Освітянин»
Гадаю, зміни зачепили також освіту. Без освіти ніякі реформи не були б можливими, чи не так?

13) Журналіст телеканалу ТТБ
Нам би досвід Китаю перейняти. Хоч, зрештою, з демократією там не все було гаразд, чи не так? Адже у 1989р. були мільйонні мітинги. Військо розігнало студентів на майдані Таньамень у Пекіні. Жертви були численні. Але після цього Китайські лідери, здається, отримали урок. Почалася ліберизація, але, на мою думку, часткова. Адже в Конституції Китаю закріплена керівна роль КПК. І хоч у 2002р. лідером став Ху Цзіньтао і проголошено суспільство «середнього достатку», все ж таки Пекін критикували за порушення прав людини.

14)Журналіст-кориспондент газети ‹‹Економічний вісник››.Преса повідомляла,що у 2010 році економіка Китаю за обсягом ВВП стала другою у світі після США.Країна виходить на передові позиції в ряді важливих галузей промисловості та новітніх технологій.1/3 усіх комп’ютерних компонентів у світі виробляється в КНР.І це країна ,де в стародавні часи був іноді такий голод,що китайці варили пісок,проціджували і пили юшку.Який прогрес,бачить увесь світ.Але, можливо,цьому сприяв факт переходу у 1997 році до Китаю британської колонії Гонконг(Сянган),а у 1999 році португальської колонії Макао(Аомінь).

15) Журналіст-кореспондент каналу «Раша Тудей». Хочеться особливо підкреслити співробітництво Китаю з Росією. Китай бачить своє майбутнє у найтіснішому співробітництві з Росією, чи не так?

Закріплення за метеріалами роздаткового матеріалу, асоціативне гроно у вигляді пагоди:
1. 1 жовтня 1949 р. – середина грона – проголошення КНР
2. 1966-1976 р. – «культурна революція»
3. 1978 р. – початок соціально-економічних реформ у Китаї.
4. «Великий стрибок»
5. Мао Цзедун
6. Ден Сеопін
7. Гонконг
8. Си Цзиньпин

Домашнє завдання:
параграф 24, ст. 203-208
Сайт: http//svit.ukrinform.ua/China/china. Php? Menu=attitudes
Додаткова література: Попов А.П. Политические системы и политические режимы в Китае 20-го века 2007.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Вивчається у ІІ семестрі
Технологічна карта з теми «Країни Азії: Китай. Особливості розселення, демографічна політика І трудові ресурси Китаю. Особливості...

Китай. Егп. Природні умови та ресурси. Навчальна мета
Навчальна мета: охарактеризувати особливості ЕҐП, природи та населення Китаю; розвивати уміння оцінювати географічне положення та...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка