Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Звіт з міжнародної діяльності Університету „Україна”

Звіт з міжнародної діяльності Університету „Україна”

Сторінка1/3
  1   2   3
Відкритий міжнародний університет

розвитку людини „УКРАЇНА”


Департамент

науково-дослідної та міжнародної діяльності
Управління міжнародної діяльності

Звіт

з міжнародної діяльності Університету „Україна”

за 2009-2010 навчальний рік

Таблиця показників міжнародної діяльності інститутів базової структури у м. Києві за 2009-2010 н.р.
Таблиця показників міжнародної діяльності ТВСП у 2009-2010 н.р.


Київ - 2010

У рамках формування в університеті елементів дослідницького університету проводилася розбудова міжнародного співробітництва, одного з компонентів навчально-наукової діяльності. Головним і координуючим завданням управління міжнародної діяльності є забезпечення взаємодії і розвитку міжнародних відносин Університету „Україна” із зовнішнім світом за всіма напрямами з перспективою забезпечення виходу університету за основними кількісними і якісними показниками на рівень провідних університетів світу.

У звітному періоді міжнародна діяльність була спрямована на розширення спектру партнерських стосунків на договірній основі у галузі освіти, науки та виробництва, встановлення підприємницьких стосунків із закордонними фірмами для впровадження розробок університету, встановлення комерційних стосунків у сферах торгівлі, патентування, посередницької діяльності, інтеграцію у світовий освітянський простір, самореалізацію випускників нашого Університету в європейському та світовому суспільстві, встановлення міжнародного співробітництва в галузі досліджень та пошуку фінансування, в тому числі міжнародного, використання всіх можливостей для поширення у світі інформації про Університет „Україна”.

Розвиток міжнародних зв’язків університету здійснюється шляхом активної співпраці з вищими навчальними закладами Австрії, Великобританії, США, Німеччини, Польщі, Словаччини, Франції, Китаю, Білорусі, Росії, Аргентини, Перу, Мексики тощо. Постійно ведеться пошук нових партнерів із числа закордонних ВНЗ. У поточному році фахівці нашого університету представляли Україну в 16 країнах, наш університет відвідали делегації з 14 країн світу.

На теперішній час Університетом „Україна” укладено 56 договорів із університетами та міжнародними організаціями 19 країн світу, з них у звітному році було укладено 17 договорів про міжнародну співпрацю, ще за 4 договорами ведуться інтенсивні перемовини щодо підписання. (Додаток № 1).

З метою активізації участі студентів та викладачів у міжнародній діяльності Управління міжнародної діяльності у звітному періоді зробило наголос на аналітичну, інформативно-пошукову роботу та оперативне доведення потрібної інформації до всіх структурних підрозділів університету за наступними напрямами:


 1. Інформаційно-методична робота з подання заявок на гранти:

- розповсюдження інформації (Інформаційні бюлетені)

- проведення методичних семінарів

- підготовка інформації про університет англійською та іншими іноземними мовами.

За звітний період сформовані такі міжнародні інформаційні ресурси Університету „Україна”, доступні для підрозділів:

 1. каталог грантодавців на 42 сторінках, який розповсюджено серед підрозділів університету;

 2. перелік міжнародних громадських та благодійних фондів;

 3. перелік міжурядових угод, укладених Україною;

 4. за період вересень 2009 - травень 2010 було сформовано та направлено до всіх структурних підрозділів університету 10 інформаційних бюлетенів з інформацією за різноманітними напрямами. Проведено аналіз наданих грантових пропозицій за напрямами підготовки фахівців та наукових досліджень. Результати зведені у Додатках №№ 2,3.

 5. оформлено стенд із наочною інформацією, яка поновлюється щомісяця або частіше, виходячи з термінів пропозицій грантів, стажувань за кордоном тощо;

 6. розроблено типові договори: англо-український варіант для оперативного оформлення документації стосовно міжнародної співпраці підрозділів із зарубіжними партнерами та українсько-російський варіант для співпраці з країнами СНД;

 7. проведено аналіз веб-сторінок закордонних ВНЗ, складено проект англомовної сторінки сайту університету та передано до Департаменту стратегії розвитку університету;

 8. перекладено основні відомості про Університет для англомовної сторінки сайту. Триває робота над перекладом матеріалу, який поновлюється або подається вперше. На той час, поки англомовна сторінка сайту знаходиться в розробці, актуальна інформація про міжнародну діяльність оперативно надається українською мовою.

У період вересень 2009-травень 2010 було проведено 3 навчально-методичних семінари щодо активізації міжнародної діяльності в університеті:

- Для студентів усіх інститутів була організована презентація програм академічних обмінів ім. Фулбрайта (10.03.10). Участь у семінарі брали студенти Інституту економіки та менеджменту та Інституту комп’ютерних технологій;

- Студенти Інституту філології та масових комунікацій, Інституту права та суспільних відносин, Факультету біомедичних технологій, ТВСП спільно з управлінням МД Університету брали участь у Міжнародному форумі «Навчання в Європі» на базі КПІ (22.10.10 року);

- Для всіх підрозділів було організовано навчально-методичний семінар-тренінг „Підготовка проектів міжнародного співробітництва університетів та пошук фінансування для вузівських міжнародних проектів і програм” (17-20.05.10).

Проведена робота по організації курсів іноземних мов для студентів університету: Інститутом філології та масових комунікацій складені 3-місячна та 6-місячна програми за 4 іноземними мовами, оформлена інформація про курси, розповсюджена в Інститутах базової структури та розміщена на сайті університету.

Протягом звітного періоду вивчався досвід дистанційного навчання Німеччини та Нідерландів. Здійснювався пошук інформації в Інтернеті. Накопичений матеріал було перекладено.


 1. Розширення спектру партнерських стосунків на договірній основі у галузі освіти, науки та виробництва

Протягом року проводилася робота щодо вивчення нормативно-правової бази ведення в Україні діяльності за освітніми програмами іноземних навчальних закладів університетів-партнерів, велися переговори з потенційними університетами-партнерами з навчання та стажування з перспективою надання подвійних дипломів різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

Укладені рамкові договори з Факультетом соціального добробуту та вивчення неповноправності Університету м. Шауляй (Литва) та з Московським державним соціально-гуманітарним інститутом (Росія).

Підготовлені та обговорені рамкові договори щодо спільної освітянської діяльності та надання подвійних дипломів:

 • Департаментом науково-дослідної та міжнародної діяльності з представниками коледжу Мохавк (Канада) та з факультетом освіти Інституту спеціальної освіти ім. Палацького, м. Оломоуц (Чехія);

 • Мелітопольським інститутом екології та соціальних технологій із Вищою школою агробізнесу у м. Ломжі (Республіка Польща);

 • Рівненським інститутом із Вищою школою комунікативної політології та міжнародних відносин у м. Варшава (Республіка Польща).

Управління міжнародної діяльності почало співпраця за Програмою „Європейська освіта” в рамках проекту “Освіта в Європі”, метою якої є продовження навчання українських студентів у магістратурах університетів Польщі, Чехії, Словаччини.

Продовжувалася співпраця з Британською та Американською Радами, фондом „Відродження”, з національними офісами програм Фулбрайта, Темпус, з представництвом Фонду Конрада Аденауера та Європейського Союзу в Україні, Міжнародним Жіночим Клубом м. Києва (IWCK), Європейським освітнім порталом з питань міжнародної освіти.

Було організовано запрошення та супровід іноземних учасників Х Міжнародної науково-практичної конференції „Актуальні проблеми навчання та виховання людей в інтегрованому освітньому середовищі„ (24-25 березня 2010 року, м. Київ). У роботі конференції брали участь представники 5 закордонних ВНЗ:

 • Едвард Страузер, професор, доктор педагогічної освіти факультету середньої освіти та навчання дорослих і Ніколас Страузер, викладач Атлантичного державного університету ім. Армстронга, штат Джорджія (США);

 • Ян Міхалік, доцент факультету освіти Інституту спеціальної освіти ім. Палацького, м. Оломоуц (Чехія);

 • Інгріда Баранаускіне, декан факультету соціального добробуту та вивчення неповноправності Університету м. Шауляй (Литва);

 • Анатолій Євгенович Нікольський, професор, кандидат технічних наук, завідувач кафедрою прикладної математики та інформатики Московського державного соціально-гуманітарного інституту (Росія);

 • Лариса Челан, Віце-президент Спілки незрячих Республіки Молдова.

У рамках конференції вперше була проведена міжнародна інтернет-конференція в режимі онлайн із Московським державним соціально-гуманітарним інститутом (Росія) з обговорення актуальних питань інклюзивної освіти.

З 13 по 19 квітня 2010 р. на базі Університету „Україна” у рамках співпраці з Канадсько-українським проектом „Інклюзивна освіта для дітей із особливими потребами в Україні” була проведена Міжнародна конференція „Інклюзивна освіта для дітей із особливими потребами в Україні: теорія, практика і законодавство”.

25-27 червня 2010 р. у Москві на базі Московського державного соціально-гуманітарного інституту був проведений ІІ Міжнародний фестиваль творчих здібностей людей із особливими потребами під гаслом: „Життя безмежних можливостей!”, в якому брали участь студенти нашого університету.

Гран-прі в номінації Вокальне виконання отримала Інна Олійник (м. Київ, випускниця Інституту соціальних технологій, спеціальність „Соціальна робота”). Гран-прі в номінації Акторське мистецтво (авторське читання віршів) отримала Вікторія Скрипник (студентка 1-го курсу Інституту філології та масових комунікацій, спеціальність „Філологія”). Спеціальний приз журі за комп’ютерну розробку про дітей інвалідів отримала Людмила Кислова (студентка 2-го курсу Інституту соціальних технологій, спеціальність „Соціальна робота”). Ольга Херенкова (випускниця Хмельницького інституту соціальних технологій, спеціальність „Фізична реабілітація”) була нагороджена двома дипломами за жестову пісню та виконання танку.

 1. Встановлення підприємницьких стосунків із закордонними фірмами для впровадження розробок університету. Встановлення комерційних стосунків у сферах торгівлі, патентування, посередницької діяльності.

З метою розширення спектру партнерських стосунків на договірній основі у галузі освіти, науки та виробництва за кордоном було визначено пріоритетні науково-технічні розробки підрозділів: розробки з інформаційних комп’ютерних технологій Інституту паралельних обчислень та збереження інформації та Інституту персоналізації технічних систем та захисту інформації, знаходяться у стадії перекладу.

Інформація про 6 науково-дослідних та технічних розробок НДІ екології та альтернативної енергетики перекладена іспанською. Пропозиції направлені в ряд країн Латинської Америки для впровадження розробок НДІ в регіоні.

Плідна робота на міжнародному рівні проводилася науковцями Науково-дослідного інституту нанотехнологічної індустрії Університету “Україна”. Отримані гранти на участь НДІ в 3 міжнародних та міждержавних програмах з нанотехнології.

У рамках діючих угод за грантовими програмами проводяться спільні наукові дослідження в галузі біонанотехнологій та наномедицини з РНЦ “Курчатовський інститут”, МДУ ім. М.В. Ломоносова, Білоруським державним університетом, отримані оригінальні результати з нанодіагностики пухлин та вірусних захворювань, антиоксидантної та протекторної дії наночастинок діоксиду церію при променевих ураженнях та радіотерапії пухлин, селективної фотодінамічної, гіпертермічної та кріодеструктивної дії наночастинок золота з ферромагнетиками, порфіринами та фулеренами в містах злоякісних новоутворень.

Розпочата підготовча робота на подання заявок на гранти в 2010-2011 роках із нанобіотехнологій із представниками наукових установ Росії, Німеччини, Бельгії, Італії, Ізраїлю та Мексики.

Активну роботу щодо міжнародної наукової діяльності проводив Інженерно-технологічний інститут. У рамках міжнародних проектів було здійснено обмін викладачами та науковцями з наступними вищими навчальними закладами:

 • Східнокитайський університет науки та технології (Китай, м. Шанхай);

 • Інститут Йожефа Стефана (Словенія, м. Любляна);

 • Інститут промислових термальних систем (Франція, м. Марсель);

 • Інститут фізичної хімії ім. К. Моргулеску (Румунія, м. Бухарест).

У закордонних відрядженнях взяло участь 5 науковців та викладачів ІТІ. Інститутом було прийнято 4 науковця з партнерських ВНЗ. Під час взаємних візитів було обговорено результати етапів спільних міжнародних проектів та подвійне керівництво магістерськими роботами (на 2010-2011 н.р. заплановано 7 таких наукових робіт).

У результаті виконання спільних науково-дослідних проектів було опубліковано 5 статей у міжнародних рейтингових журналах, подано до друку ще 4 статті, опубліковано 13 тез доповідей та подано 12 тез доповідей на міжнародні конференції.

Виконання проектів стало підґрунтям для підготовки та подання на фінансування в 2011-2013 рр. таких науково-дослідних проектів ІТІ:

 • Китайсько-українського «Бор в іонних розплавах: від будови розплавів через електрохімічну поведінку до електроосадження та борування металів» (Східнокитайський університет науки та технології (м. Шанхай);

 • Корейсько-українського «Сплави та інтерметаліди молібдену (вольфраму) з металами тріади заліза» (Корейський інститут матеріалознавства (м. Пхеньян);

 • Словенсько-українського «Карбід вольфраму: одержання дисперсних порошків та нанесення покриттів із розплавів, регенерація з відходів виробництва» (Інститут Йожефа Стефана (м. Любляна);

 • Словенсько-українського «Одержання, рафінування, полірування і обробка тугоплавких і благородних металів у низькотемпературних органічних розчинниках» (Інститут Йожефа Стефана (м. Любляна);

 • Республіка Білорусько-українського «Карбід вольфраму: теоретичні основи і практичне здійснення високотемпературного електрохімічного синтезу з іонних розплавів. Фізико-механічні і каталітичні властивості» (Вітебський державний університет (м. Вітебськ);

 • Угорсько-українського «Композиційні гальванічні покриття і матеріали на основі кобальту, нікелю та надтвердих діелектричних і карбідних мікрочасток» (Університет м. Мішкольц);

 • Французько-українського «Створення принципово нових екологічно безпечних низькотемпературних електролітів для втілення електрохімічних процесів осадження, рафінування та обробки металів» (Університет Поля Сабатьє (м. Ліон);

 • Австрійсько-українського «Електрохімія Nb, Ta в низькотемпературних розплавах» (Електрохімічний центр прикладної електрохімії (м. Відень).

Співробітники та студенти ІТІ брали участь у роботі 6 міжнародних конференцій:

 • 8-а конференція з хімії твердого стану (Словакія, м. Братислава);

 • Європейська конференція по розплавлених солях та іонних рідинах (Данія, м. Копенгаген);

 • Міжнародна конференція з фізичної хімії (Румунія, м. Бухарест);

 • 10-а конференція прогресивних матеріалів та технологій (Литва, м. Паланга);

 • Європейська конференція з хімії та електрохімії розплавів (Німеччина, м. Бамберг);

 • 14-а міжнародна конференція з фізичної хімії (Румунія, м. Бухарест).

Активну міжнародну діяльність за звітний період проводив Інститут економіки та менеджменту. Співпраця з Чорноморським регіональним відділенням Міжнародного технічного товариства „Бюро Верітас” спрямована на наукову, освітню та практичну взаємодію в області системних методів менеджменту якості, екології, соціальної відповідальності та інших напрямків і розрахована на період 2010-2014 рр.

Викладачі інституту виступили з 9 доповідями на міжнародних конференціях за актуальною економічною тематикою „Фінансова сфера та її роль у зростанні конкурентних переваг національних економік”, „Проблеми розвитку внутрішнього ринку в умовах глобалізації”, „Світові тенденції формування та функціонування ринку страхових послуг: національний аспект”. Проректор Пішеніна Т.І. брала участь у засіданні вченої ради Міжнародної академії менеджменту (Росія).

Інститут філології та масових комунікацій співпрацює з Британською Радою в Україні, Інститутом Гете в Україні та Центром німецької культури «Відерштраль» з метою проведення спільних науково-методичних семінарів для викладачів та студентів, проведення інтернаціональних вечорів, виставок, базарів, кінозустрічей, театральних вечорів, відеоклубів, дискусійних клубів тощо.

У наш час просування передових ідей, формування науково-теоретичної методологічної бази вищого навчального закладу, реалізація випускників як професіоналів та особистостей у світовому суспільстві неможливі без здійснення міжнародної діяльності. Керівники ВНЗ, які усвідомлюють важливість міжнародного співробітництва, докладають усіх зусиль для його поширення, вносять вагомий внесок у розбудову міжнародного іміджу університету. Управлінням виконано пілотний проект із визначення вагових коефіцієнтів видів міжнародної діяльності у відповідності до вимог МОН України. Проведений аналіз звітів ТВСП дозволив визначити їх рейтинг за показниками міжнародної діяльності, який продемонстрував велику свідомість ректорів Кіровоградського інституту розвитку людини, Луцького інституту розвитку людини, Рівненського інституту, Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини, Вінницького соціально-економічного інституту щодо налагодження співпраці із закордонними ВНЗ та організаціями, обміну навчально-методичними напрацюваннями та науковими досягненнями, отримання додаткового фінансування за рахунок грантів тощо.
  1   2   3

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Ету «україна» актуальні проблеми сучасної освіти та науки в контексті...
Друкується за ухвалою вченої ради Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» (протокол №5 від 25. 03. 2015 р.)

Збірник наукових праць Державного економіко-технологічного університету транспо
Перелік наукових cтатей співробітників базової структури Університету «Україна», виданих у межах України за 2015/2016 н р

Статті співробітників Університету «Україна», надруковані у фахових виданнях України у 2014 р

Перелік наукових статей співробітників та студентів базової структури...

Перелік наукових статей працівників Університету «Україна», опублікованих...

Звіт керівника закладу В. В. Максименко про основні напрямки його...

Звітність (звіт про виконання доручень після завершення певного виду діяльності)
Наша школа – це держава в держави, зі своїм Статутом, емблемою, Гімном, учнівським самоврядуванням. У школі існує дитяча організація...

Програма
«кваліфікований робітник» вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», Правилами прийому до Відкритого...

Програма
«Корекційна освіта», Правилами прийому до Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (для Миколаївського міжрегіонального...

Лоді та спорту україни маріупольський державний університет о. В....
Доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної та інноваційної діяльності Одеського національного...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка