Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Конкурс «Бліц-турнір»

Конкурс «Бліц-турнір»





Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України

М. Золотоноша

Інтелектуально розвиваюча гра

«Материками світу»
(урок-змагання)

7-ий клас

Підготувала:

вчитель географії

Золотоніської гімназії

ім.. С.Д. Скляренка

Прітченко А.В.
2011 рік

МАТЕРИКАМИ СВІТУ

Урок повторення та узагальнення
Мета: повторити, систематизувати, узагальнити та розширити знання учнів набуті під час вивчення материків Африка, Австралія, Південна Америка, Антарктида; розвивати допитливість, пізнавальний інтерес і географічне мислення, навички співпраці .

Обладнання: два кросворда на тему «Південна Америка»; фізична карта світу; фотоматеріали для конкурсу «Рухливий зоопарк»; завдання для конкурсу «Географічна мозаїка»; чисті аркуші паперу, ручки для виконання завдань.

Тип уроку: закріплення набутих знань, вмінь та навичок.

Форма проведення: урок - змагання.

Умови проведення уроку-змагання. Змагання проходить між двома командами. Учитель призначає учнів на роль капітанів, а вони, в свою чергу, обирають команду із п’ятьох осіб. Решта учнів поділяються на дві групи вболівальників. За часом, який відведено на проведення певного конкурсу, та правилами гри стежать члени журі (запрошені вчителі та учні). За кожний конкурс виставляється певна кількість балів, а в кінці підбивається загальний підсумок.

ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.

Учитель. Ми здійснили цікаву подорож материками нашої планети (Африка, Австралія, Південна Америка, Антарктида), відвідали найрізноманітніші їхні куточки, ознайомилися з кліматом, рельєфом, природними комплексами континентів; вивчили життя, звичаї та побут населення. Усе це дозволило нам скласти в уяві образ кожного материка, який залишиться у вашій пам’яті.

Сьогодні ми узагальнимо наші знання та перевіримо їх ґрунтовність, виконуючи різні завдання. Нашим девізом у цій мандрівці стануть слова індійського поета і філософа Рабіндраната Тагора:
Чи багато ти знаєш про нашу планету?

Скільки морів і пустель, хребтів і джерел є на світі?

І які відкриття, скільки міст і країн, і населень,

Дивоглядних тварин, незвичайних рослин, що не вмерли.

Так, моїх недостатньо пізнань…

І тому я на кожному кроці

Над багатством чужим все просиджую ночі.
ІІІ. Узагальнення, систематизація та повторення вивченого матеріалу.
Представлення команд. Капітани представляють свої команди – назва, девіз команди.
І ЕТАП
Конкурс 1. «Бліц-турнір».

Упродовж 2 хв командам потрібно відповісти на якнайбільшу кількість запитань, які підібрано так, щоб відповіді на них були короткими, бажано з одного слова. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.

Запитання для команди 1.

  1. Хто першим досяг Південного полюса? (Амундсен)

  2. Які дві тварини зображено на гербі Австралії? (Кенгуру та страус ему)

  3. Назвіть найбільшу державу Південної Америки. (Бразилія)

  4. Найвисокогірніше судноплавне озеро світу. (Танганьїка)

  5. Невелика ділянка суходолу з усіх боків оточена водою. (Острів)

  6. Яка держава займає увесь материк? (Австралія)

  7. Найменший птах Америки. (Колібрі)

  8. Назва вологих екваторіальних лісів Південної Америки. (Сельва)

  9. Назвіть озеро, розташоване в Сахарі. (Чад)

  10. Найглибший жолоб у Світовому океані. (Маріанський)

  11. Найвищий вулкан Африки. (Кіліманджаро)

  12. Яким кольором позначають низькі гори на картах? (Світло-коричневим)

  13. Величезні брили льоду в океані. (Айсберги)

  14. Нащадки від шлюбів європейців з індіанцями. (Метиси)

  15. Англійський дослідник, що «віддав» своє серце Африці. (Давид Лівінгстоун)

  16. Що таке кебрачо? (Дерево)


Запитання для команди 2.

  1. Який водоспад найвищий у світі? (Анхель)

  2. Найбільше озеро Австралії. (Ейр)

  3. Що отримують із гевеї? (Каучук)

  4. На якій річці знаходиться водоспад Вікторія? (Замбезі)

  5. Хто першим здійснив навколосвітню мандрівку? (Магеллан)

  6. Назвіть острів, розташований біля південних берегів Австралії. (Тасманія)

  7. Тимчасові руслові потоки в Африці. (Ваді)

  8. Як називаються вільні ділянки від криги в Антарктиді? (Оазиси)

  9. Який канал відокремлює Євразію від Африки? (Суецький)

  10. Нащадки від шлюбів індіанців та негрів. (Самбо)

  11. Скільки на землі океанів? (4)

  12. Скупчення островів. (Архіпелаг)

  13. Найбільший кораловий острів у Світовому океані? (Великий Бар’єрний риф)

  14. Найбільша у світі низовина. (Амазонська)

  15. Найбільше у світі море. (Філіппінське)

  16. Що в перекладі з давньогрецької означає «Терра Австраліс Інкогніта»? (Земля Південна невідома)


Конкурс 2. «Юні мандрівники».

Один представник з кожної команди, який добре знає фізичну карту світу, показує на карті географічні об’єкти. За правильну відповідь – 1 бал.


Завдання

Для команди 1

Для команди 2

1. Червоне море

1. Драконові гори

2. р. Конго

2. Бразильська течія

3. Острови Нова Зеландія

3. Мадагаскар

4. Ла-Платська низовина

4. р. Мюррей

5. Сахара

5. Льюльяйльяко

6. Масив Вінсон

6. озеро Вікторія

7. Великий Вододільний хребет

7. Центральна низовина



ІІ ЕТАП
Конкурс 3. «Географічна мозаїка».

Кожна команда складає речення з наведеного переліку слів.

Завдання для команди 1.

Материк, завдяки, Антарктида, льодовиковий, найвищий, Земля, є, покрив.
Завдання для команди 2.

Еребус, на, острів, розташований, діючий, море Росса, один, вулкан, найбільший, з.
Завдання № 1 для вболівальників.
Конкурс 4. «Вірю – не вірю».

Запитання дається по черзі кожній групі вболівальників. За правильні відповіді вони принесуть командам додаткові бали, а для себе отримають бонуси.


  1. Чи вірите ви, що береги Південної Америки омиває Північний Льодовитий океан? (Ні)

  2. Чи вірите ви, що в Африці не зустрічаються багаторічні сніги і льодовики? (Так)

  3. Чи вірите ви, що Христофор Колумб був першовідкривачем Америки? (Так)

  4. Чи вірите ви, що Антарктида лежить в Північній півкулі? (Ні)

  5. Чи вірите ви, що більша частина території Австралії розташована в помірному кліматичному поясі? (Ні)

  6. Чи вірите ви, що з півночі Африка омивається водами Середземного моря? (Так)

  7. Чи вірите ви, що Австралія є най посушливішим материком на Землі? (Так)

  8. Чи вірите ви, що в країнах Південної Америки значну частину населення складають люди похилого віку? (Ні)

  9. Чи вірите ви, що Північна Америка розташована повністю в Західній півкулі? (Так)

  10. Чи вірите ви, що Африка – найбільший за розмірами материк світу? (Ні)

  11. Чи вірите ви, що в Австралії існує проблема водопостачання? (Так)

  12. Чи вірите ви, що екватор перетинає Південну Америку посередині? (Ні)

  13. Чи вірите ви, що першовідкривачем материка Антарктида був Джеймс Кук? (Ні)

  14. Чи вірите ви, що Олександра Гумбольдта називають «другим Колумбом»? (Так)



Завдання № 2 для вболівальників.

Кожна група учнів отримує кросворд. За правильні відповіді принесуть командам додаткові бали (по 1 балу за кожну).

ІІІ ЕТАП
Конкурс 5. «Ти мені – я тобі».

Команди загадують запитання один одному. Якщо команда суперників не дає правильну відповідь, повинні відповісти ті, хто це питання загадував. Можна залучити вболівальників, але вони вже заробляють бали для себе. Оцінюється конкурс за правильні надані відповіді та за оригінальність запитання. (2 бали)

Конкурс 6. «Рухливий зоопарк».

Один учень мімікою і жестами повинен показати тварину своїй команді. (1-2 тварини).
Конкурс 7. «Швидше-швидше-швидше».

Кожна команда отримує завдання: за 1хв учасники мають назвати об’єкти , яким відповідають запропоновані слова (гора, озеро, річка, рослина, тварина тощо).

Завдання

Для команди 1

Для команди 2

1. Нігер (річка)

1. Баобаб (дерево)

2. Кіліманджаро (вулкан)

2. Сідней (місто)

3. Єхидна (тварина)

3. Тітікака (озеро)

4. Парана (річка)

4. Атлас (гори)

5. Пустеля (природна зона)

5. Пігмеї (плем’я)

6. Косцюшко (гора)

6. Ігуасу (водоспад)

7. Вікторія-регія (рослина)

7. Ніл (річка)

8. Панамський (канал)

8. Вогняна Земля (острів)

9. Бразильське (плоскогір’я)

9. Еребус (вулкан)

10. Мозамбіцька (протока)

10. Аконкагуа (гора)

11. Парін’яс (мис)

11. Лірохвіст (птах)

12. Індіанці (населення)

12. Кабу-Бранку (мис)

13. Імператорський пінгвін (птах

13. Амазонська (низовина)

14. Кактус (рослина)

14. Сомалі (півострів,країна)

15. Ла-Плата (затока)

15. Кондор (птах)

16. Торнадо (смерч, ураган)

16. Пампа (степ)

17. Опосум (тварина)

17. «Восток» (станція)

18. Наміб (пустеля)

18. Океанія (острови)

19. Ліма (місто)

19. Капібара (гризун)

20. Кейп-Йорк (півострів)

20. Дрейка (протока)


IV. Підсумок уроку.

  • Підсумки роботи команд, підрахунки балів.

  • Привітання переможців і активних учасників груп підтримки.

  • Виставлення оцінок.


V. Домашнє завдання.

Література:

  1. Андрощук А. І. Дидактичні матеріали до курсів географії 6, 7 класів. Частина 2. – Х.: Вид. група «Основа», 2010.

  2. В. М. Бойко, С. В. Міхелі Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закладів. – К.: Зодіак – ЕКО, 2007.

  3. Інтелектуальні ігри на уроках географії / уклад. В. О. Ніколенко. – Х.: Вид. група «Основа», 2011.

  4. Стадник О. Г. Відкриття і дослідження материків Землі. – Х.: Вид. група «Основа», 2011.

  5. Стадник О. Г. Географія материків і океанів. 7 клас. Методичні рекомендації до курсу. – Х.: Вид. група «Основа», 2007.



Додаток
Кросворд. Завдання № 2 для вболівальників.






1П



















2







І



















3










В
















4




Д










5




Е













6













Н



















7








Н











8А





















  1. Південноамериканські степи.

  2. Найвисокогірніше озеро.

  3. «Ледачі» тварини, що звисають з гілок дерев.

  4. Гори.

  5. Протока, що відділяє материк від Антарктиди.

  6. Холодна течія біля західних берегів материка.

  7. Ненажерлива риба.

  8. Пустеля.





9А






















10

М






















11










Е



















12













Р










13










И
















14







К
















15









А









  1. Найвищий водоспад.

  2. Найбільша річка.

  3. Тварина-санітар, покрита панциром.

  4. Найкрихітніша пташка.

  5. Найбільша держава.

  6. Найдовша змія світу.

  7. Вологі екваторіальні ліси.

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

«Україна – моя країна». Протягом тижня ви можете підготувати свою...
Школярі початкової школи бігають по коридору, у них перерва між уроками. Галас та крики лунають звідусіль. Група хлопців (8-9 років)...

Література
День -конкурс на найкращу стінгазету «По материкам та країнам світу»,перегляд мультимедійного відео «По країнамсвіту»

Конкурс малюнка на асфальті «Ми за мир»
Підготовча робота по організації роботи гуртків у школі. Засідання батьківського комітету

Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел»
Оцінка екологічного стану озер лівоберіжжя Дніпра в межах Дніпропетровська за складом макрофітів

Відділ освіти
Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (далі – конкурс-захист)

Наказ
...

План проведення тижня географії в Покровській зош І-ІІІ ст. №2
Конкурс знавців соціальної та економічної географії України «Я знаю Україну» (9 кл.)

Конкурс «Морська пошта»
Тема: Внутрішні води, їх розподіл. Найбільші річні та озера Євразії. Основні типи живлення І режиму річок. Зміна стану водойм під...

Конкурс знавців географії материків І океанів «По материках І океанах»
Відкриття тижня. Лінійка «Географія вчора, сьогодні І завтра». Ознайомлення з планом проведення тижня

Дослідницька робота на тему: «Україна, як І великий наш Кобзар, вічні»...
Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням 2013 – 2014н р



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




g.ocvita.com.ua
Головна сторінка