Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Урок з теми «Південна Америка» Мета: узагальнити І систематизувати знання учнів з даної теми; розвивати логічне

Урок з теми «Південна Америка» Мета: узагальнити І систематизувати знання учнів з даної теми; розвивати логічне





Тема: Підсумковий урок з теми «Південна Америка»
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з даної теми; розвивати логічне

мислення, формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.
Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань, умінь та навичок.

Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Узагальнення знань.
ВАРІАНТ 1
1,Крайня західна точка материка Південна Америка:

А) мис Галлінас; Б) мис Кабу-Бранку; В) мис Паріньяс; Г) мис Фроуерд.
2. Північні береги материка омиває море:

А) Коралове; Б) Червоне; В) Карибське; Г) Південне.
3. Найдовша річка материка:

А) Парана; Б) Оріноко; В) Амазонка; Г) Сан-Франсіску.
4. Де розташована берегова пустеля Атакама?

А) на півночі; Б) на Гвіанському плоскогір’ї; В) на заході Анд; Г) в Патагонії.
5. Лінивець – мешканець:

А) сельви; Б)пампи; В) пустель; Г) саван.
6. Поставити у відповідність природні зони та ґрунти:

1)сельва А) червоно-коричневі ґрунти

2) савани і рідколісся Б) червоні родючі ґрунти

3) пампа В) сіроземні ґрунти

4) пустелі Г) червоно-жовті ґрунти.
7. Встановити відповідність між територією Південної Америки та типами клімату:

1) гори Анди А) тропічний вологий

2) схід Бразильського плоскогір’я Б) тропічний

3) крайня північ материка В) субтропічний вологий

4) Ла-Платська низовина Г) високогірний.
8. Записати назви географічних об’єктів з півдня на північ:

А) Бразильське плоскогір’я ; Б) Гвіанське плоскогір’я;

В) Патагонія; Г) Амазонська низовина.
9. Запишіть номери назв географічних об’єктів, які відповідають Південній Америці і Австралії:

1) мис Південний; 2) Анди; 3) Карибське море; 4) затока Карпентарія;

5) Аргентина; 6) Гвіана; 7) пекарі; 8) колібрі; 9) собака динго; 10) річка Дарлінг;

11) Амазонка; 12) Атакама.
10. Припустіть, які зміни відбулися б у природі материка, якби гори Анди були розташовані вздовж східного узбережжя.

ВАРІАНТ 2
1. Крайня південна точка материка Південна Америка:

А) мис Галлінас; Б) мис Кабу-Бранку; В) мис Паріньяс; Г) мис Фроуерд.
2. Дослідження Північних Анд і басейну річки Оріноко провів:

А) А. Веспучі; Б) А. Гумбольд; В) Ф. Орельяна; Г) Ф. Магеллан.
3. Найбільша за площею рівнина світу:

А) Амазонська низовина; Б) Гвіанське плоскогір’я;

В) Бразильське плоскогір’я; Г) Ла-Платська низовина.
4. Нащадків від шлюбів європейців і негрів називають:

А) метиси; Б) мулати; В) самбо; Г) індіанці.
5. Нутрія – тварина природної зони:

А) сельви; Б)пампи; В) пустель; Г) саван.
6. Встановити відповідність між назвами країн та їх столицями:

1)Перу А) Сантьяго

2) Чилі Б) Каракас

3) Венесуела В) Ліма

4) Уругвай Г) Монтевідео.
7. Встановити відповідність між територією Південної Америки та типами клімату:

1) Гвіанське плоскогір’я А) тропічний пустельний

2) захід Анд Б) субтропічний вологий

3) Ла-Платська низовина В) континентальний помірний

4) Патагонія Г) субекваторіальний.
8. Записати назви географічних об’єктів з півночі на південь:

А) Амазонська низовина; Б) Патагонія; В) Бразильське плоскогір’я;

Г) Оріноцька низовина.
9. Запишіть номери назв географічних об’єктів, які відповідають Південній Америці і Австралії:

1) пампа; 2) вулкан Котопахі; 3) самбо; 4) Мюррей; 5) місто Канбера; 6) Великий Бар’єрний риф ; 7) озеро Ейр; 8) Велика пустеля Вікторія; 9) Аргентина;

10) Оріноцька низовина; 11) Анхель; 12) Патагонія.
10. Поясніть особливості расового складу населення Південної Америки.


ВАРІАНТ 3

1. Крайня північна точка материка Південна Америка:

А) мис Галлінас; Б) мис Кабу-Бранку; В) мис Паріньяс; Г) мис Фроуерд.
2. Екватор перетинає материк:

А) посередині; Б) у північній частині; В) у південній частині.
3. Річка Оріноко найбільш повноводна:

А) у лютому-березні; Б) у грудні; В) у липні-серпні; Г) протягом усього року.
4. Нащадків від шлюбів корінних жителів материка та переселенців з Європи називають:

А) метиси; Б) мулати; В) самбо; Г) індіанці.
5. Пекарі і тапіри є мешканцями:

А) сельви; Б)пампи; В) пустель; Г) саван.
6. Встановити відповідність між назвами країн та їх столицями:

1) Болівія А) Бразилія

2) Парагвай Б) Сукре

3) Колумбія В) Асунсьйос

4) Бразилія Г) Санта-Фе-де-Богота.
7. Встановити відповідність між територією Південної Америки та типами клімату:

1) Патагонія А) екваторіальний

2) Бразильське плоскогір’я Б) високогірний

3) Анди В) морський помірний

4) Амазонська низовина Г) субекваторіальний.

8. Записати назви географічних об’єктів з заходу на схід:

А) Амазонська низовина; Б)Анди; В) Бразильське плоскогір’я;
9. Запишіть номери назв географічних об’єктів, які відповідають Південній Америці і Австралії:

1) Анди; 2) сельва; 3) озеро Тітікака; 4) гора Костюшко; 5) водоспад Ігуасу;

6) Великий Вододільний хребет ; 7) мулати; 8) гора Аконкагуа; 9) ріка Дарлінг;

10) місто Сідней; 11) Бразильське плоскогір’я; 12) Велика Піщана пустеля.
10. Чим пояснюється той факт, що населення материка зосереджене вздовж східного узбережжя.
ІV. Перевірка практичних робіт за всю тему.
V. Домашнє завдання.

Написати твір-есе на тему: «Культура інків», «Озеро Тітікака - найбільше високогірне озеро», «Амазонка – найповноводніша річка планети».

Тема: Підсумковий урок з теми «Африка»
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з даної теми; розвивати логічне

мислення, формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки,

сприяти творчому розвитку особистості.
Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань, умінь та навичок.

Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Узагальнення знань.
ВАРІАНТ 1

1. Більша частина Африки розташована:

А) в Західній півкулі; Б) в Східній півкулі;
В) в Північній півкулі; Г) в Південній півкулі.
2. Крайня північна точка Африки:

А) мис Рас-Енгела; Б) мис Голковий;
В) мис Альмаді; Г) мис Агульяс.
3. В африканських саванах переважають грунти:
А) коричневі; Б) червоні;
В) червоно-бурі; Г) пустельні.
4. До зони альпійської складчастості належать гори:
А) Капські; Б) Драконові; В) Атлаські.
5. Серед озер Африки найбільше за площею є озеро:
А) Танганьїка; Б) Чад;
В) Вікторія; Г) Ньяса.
6. Поставити у відповідність територію материка та народи, що її заселяють:
1) північ материка А) тутсі
2) Східна Африка Б) малагасійці
3) південь Африки В) бербери
4) Мадагаскар Г) готтентоти.
7. Встановити відповідність між національними парками Африки та їх
особливостями:
1) Нгоронго А) чорні носороги
2) Амбоселі Б) міграція копитних
3) Саренгеті В) розташований в кратері згаслого вулкану
4) Вікторія Г) відомий водоспад.
8. Записати назви географічних об’єктів з півночі на південь:

А) Конго; Б) Замбезі; В) Ніл; Г) Оранжева.
9. Записати через дефіс назви столиць вказаних країн:
Алжир -
Чад -
Танзанія -
Ефіопія –
10. Схарактеризувати основні типи клімату Африки.
ВАРІАНТ 2

1. Найглибше озеро Африки:

А) Танганьїка; Б) Чад;
В) Вікторія; Г) Ньяса.
2. Найжаркіша пустеля Африки:
А) Лівійська; Б) Калахарі; В) Наміб.
3. Крайня східна точка Африки;
А) мис Рас-Енгела; Б) мис Голковий;
В) мис Альмаді; Г) мис Рас-Гафун.
4. Найвищі народи Африки;
А) тутсі; Б) пігмеї;
В) нілоти; Г) бушмени.
5. Які ґрунти характерні для вологих екваторіальних лісів?
А) червоно-жовті; Б) червоні;
В) коричневі; Г) пустельні.
6. Поставити у відповідність територію материка та типи клімату:
1) узбережжя Середземного моря А) екваторіальний
2) Сахара Б) середземноморський
3) Ефіопське нагір’я В) тропічні пустелі
4) узбережжя Гвінейської затоки Г) субекваторіальний
7. Встановити відповідність між природними зонами материка та його мешканцями:

1) гілеї А) носороги
2) савани Б) лисиця-фенек
3) пустелі і напівпустелі В) буйволи
4) перемінно-вологі ліси Г) муха цеце.
8. Записати річки Африки в порядку збільшення їх довжини:
А) Конго; Б) Нігер; В) Ніл; Г) Оранжева.
9. Записати через дефіс узбережжя, біля яких протікають течії:
Бенгельска –

Мозамбіцька –

Сомалійська –

Гвінейська –

Канарська –
10. Охарактеризувати причини виникнення у Східній Африці багатьох діючих вулканів.

ВАРІАНТ 3

1. Найбільша річка Африки:
А) Конго; Б) Замбезі; В) Ніл; Г) Оранжева.
2. Найвища точка Африки:
А) г. Кенія; Б) г. Камерун;
В) вулк. Кіліманджаро Г) г. Тубкаль.
3. Крайня західна точка Африки;
А) мис Рас-Енгела; Б) мис Голковий;
В) мис Альмаді; Г) мис Рас-Гафун.
4. Найнижчі народи Африки:
А) тутсі; Б) пігмеї;
В) нілоти; Г) бушмени.
5. Місце, де в Африці випадає найменша кількість опадів, знаходиться:
А) поблизу Гвінейської затоки; Б) на південному сході;

В) на узбережжі Атлаських гір.
6. Встановити відповідність між природними зонами та ґрунтами, що їм відповідають:
1) перемінно-вологі ліси; А) коричневі;
2) вічнозелені твердо листі ліси; Б) червоно-жовті;
3) савани і рідколісся; В) червоні латеринтні ґрунти;
4) гілеї; Г) червоно-бурі грунти.
7. Поставити у відповідність територію материка та рослини, що їй відповідають:
1) пустеля Наміб; А) фінікова пальма;
2) пустеля Сахара; Б) ебенове дерево;
3) басейн річки Конго; В) вельвічія;
4) пустеля Калахарі; Г) баобаб.
8. Записати розташування озер Африки з півночі на південь:
А) Ньяса; Б) Чад; В) Танганьїка; Г) Вікторія.
9. Записати через дефіс гори Африки, які відповідають даній частині материка:
північ материка –

південь материка –
південний схід материка –

схід материка –
10 Охарактеризувати найбільші розвинені країни Африки.
IV. Перевірка практичних робіт по всій темі «Африка».
V. Домашнє завдання.

Написання твору-есе на теми: «Древня річка Ніл», «Великий Африканський розлом», «Африка – батьківщина людства».

Тема: Узагальнюючий урок з теми «Північна Америка»
Мета: перевірити набуті знання, вміння та навички учнів з теми «Північна
Америка»; формувати вміння логічно мислити, аналізувати, встановлювати
відповідність між об’єктами і явищами.
Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань, умінь та навичок.

Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Узагальнення знань.
ВАРІАНТ 1

1. Крайня північна точка материка:
А) мис Мерчісон; Б) мис Мар’ято;
В) мис Сент-Чарльз; Г) мис Принца Уельського.
2. Найдовша річка Північної Америки:
А) Міссісіпі; Б) Колорадо;
В) Маккензі; Г) Св. Лаврентія.
3. Лемінг, песець і вовк – жителі:
А) арктичних пустель; Б) тундри і лісотундри;
В) тайги; Г) мішаних і широколистих лісів.
4. Найбільша частина материка розташована в кліматичному поясі:
А) субарктичному; Б) помірному;
В) тропічному; Г) екваторіальному.
5. Яка затока отримала назву «Льодовий мішок»?
А) Гудзонова; Б) Каліфонійська;
В) Мексиканська; Г) Аляска.
6. Назвіть основні риси рельєфу Північної Америки (вибрати декілька правильних відповідей):
А) поверхня переважно рівнинна;
Б) на заході материка простягаються Кордильєри;
В) на сході є давні гори Аппалачі;
Г) є мало низовин;
Д) багато річок.

7. Записати номери назв географічних термінів відповідно під назвами Північної і Південної Америки:
1) сельва; 2) тайга; 3) о. Ньюфаундлен; 4) Гольфстрім; 5) Амазонка; 6) Міссісіпі;
7) вівцебик; 8) Ла-Платська низовина; 9) Гвіанське плоскогір’я; 10) Анди;
11) Аргентина; 12) гора Аконкагуа.
8. Встановити відповідність між типами клімату та територією материка:
А) о. Гренландія; 1) субтропічний вологий;
Б) Примексиканська низовина; 2) мусонний;
В) півострів Юкатан; 3) арктичний;
Г) о. Ньюфаундлен; 4) тропічний вологий.
9. Поставити у відповідність води суходолу та територію материка:
А) р. Маккензі; 1) південний схід;
Б) р. Св. Лаврентія; 2) північ;
В) р. Колумбія; 3) схід;
Г) р. Міссісіпі; 4) захід.
10. Проаналізувати, яку роль відіграло давнє зледеніння у формуванні рельєфу Північної Америки.

ВАРІАНТ 2

1. Крайня південна точка материка:
А) мис Мерчісон; Б) мис Мар’ято;
В) мис Сент-Чарльз; Г) мис Принца Уельського.
2. Найбільше озеро Північної Америки:
А) Верхнє; Б) Вінніпег;
В) Велике Ведмеже; Г) Ері.
3. Вовки, ведмеді, олені – жителі:
А) арктичних пустель; Б) тундри і лісотундри;
В) тайги; Г) мішаних і широколистих лісів.
4. Територію материка не перетинає кліматичний пояс:
А) арктичний; Б) субарктичний;
В) субекваторіальний; Г) екваторіальний.
5. У чому полягає головна особливість географічного положення даного континенту?
А) цілком розташована в Північній і Західній півкулях;
Б) її перетинає нульовий меридіан;
В) омивається з усіх боків океанами;
Г) її перетинає екватор.
6. Чим зумовлені контрастні температурні умови Північної Америки? (вибрати декілька правильних відповідей)
А) великою протяжністю материка з півночі на південь;
Б) великим розмірами материка;
В) близькістю Індійського океану;
Г) геологічною будовою материка;
Д) вільним проникненням повітряних мас з півночі на південь.
7. Записати номери назв географічних термінів відповідно під назвами Північної і Південної Америки:
1) пампа; 2) тундра; 3) Оріноко; 4) мис Кабу-Бранку; 5) Патагонія;
6) Мексиканська затока; 7) Саргасове море; 8) вулк. Сан-Педро; 9) вулк. Котопахі;
10) острів Вогняна земля; 11) койот; 12) Лабрадор.
8. Встановити відповідність між типами клімату та територією материка:
А) півострів Каліфорнія; 1) субарктичний;
Б) півострів Унгава; 2) субтропічний континентальний;
В) Центральні рівнини; 3) тропічний пустельний;
Г) Міссісіпська низовина; 4) континентальний.
9. Поставити у відповідність течію та територію материка, яку вони омивають:
А) Гольфстрім; 1) Центральна Америка;
Б) Каліфорнійська; 2) Приатлантична низовина;
В) Міжпасатна; 3) півострів Каліфорнія;
Г) Лабрадорська; 4) о. Баффінова Земля.
10. Пояснити походження озер Північної Америки.

ВАРІАНТ 3


1. Крайня східна точка материка:
А) мис Мерчісон; Б) мис Мар’ято;
В) мис Сент-Чарльз; Г) мис Принца Уельського.
2. Найвища вершина Північної Америки:
А) г. Коліма; Б) г. Мак-Кінлі;
В) г. Уітні; Г) г. Робсон.
3. Найвищий діючий вулкан Північної Америки – Орісаба – розташований:
А) в Аппалачах; Б) в північній частині Кордильєр;
В) середній частині Кордильєр; Г) в південній частині Кордильєр.
4. Чорноземи є типовими грунтами:
А) тайги; Б) прерій;
Б) тундри; Г) широколистих лісів.
5. Внаслідок яких природних явищ виникли озера півночі Північної Амарики?
А) тектонічних рухів; Б) діяльності вод;
В) діяльності давнього льодовика; Г) діяльності людини.
6. В яких кліматичних поясах розташований континент? (вибрати декілька правильних відповідей)
А) арктичному;
Б) субарктичному;
В) помірному;
Г) субтропічному;
Д) тропічному;
Е) субекваторіальному;
Є) екваторіальному.
7. Записати номери назв географічних термінів відповідно під назвами Північної і Південної Америки:
1) пустелі і напівпустелі; 2) мис Мар’ято; 3) Гудзонова затока; 4) Центральні рівнини; 5) Флоріда; 6) лінивець; 7) вельвічія; 8) бізон; 9) ялиця; 10) Юкон;
11) озеро Гурон; 12) р. Св. Лаврентія.
8. Поставити ту відповідність природні зони материка та рослинний світ:
А) арктичні пустелі; 1) карликова береза і вільха;
Б) лісостеп і степ; 2) вічнозелена секвоя;
В) тундра і лісотундра; 3) мохи і лишайники;
Г) твердо листі ліси і чагарники; 4) прерії.

Д) тайга; 5) ялиця і модрина.
9. Поставити у відповідність держави Північної Америки і їх столиці:

А) США; 1) Мехіко;
Б) Канада; 2) Тегусігальпа;
В) Мексика; 3) Вашингтон;
Г) Гондурас; 4) Оттава;
10. Пояснити з чим пов’язані часті землетруси і виверження вулканів у Крдильєрах.


IV. Перевірка практичних робіт по всій темі «Північна Америка».
V. Домашнє завдання.
Написання рефератів на теми: «Древня цивілізація майя», «Особливості утворення течії Гольфстрім», «Заселення материка переселенцями».

Тема: Підсумковий урок з теми «Австралія» (20 хв).
Мета: за допомогою тестових завдань визначити рівень засвоєння учнями
навчального матеріалу з даної теми.
Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань, умінь та навичок.

Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Узагальнення знань.
ВАРІАНТ 1.

1. Який мореплавець запропонував назвати материк Австралією?
А) Дж. Кук; Б) Луїс Торес;
В) М. Фліндерс; Г) А. Тасман.
2. Найповноводніша річка Австралії:
А) Куперс-Крік; Б) Дарлінг;
В) Муррей; Г) Маррабіджі.
3. Більша частина материка перебуває в кліматичному поясі:
А) субекваторіальному; Б) тропічному;
В) субтропічному; Г) помірному.
4. До яйцекладних ссавців відносяться:
А) вомбат; Б) єхидна;
В) сумчастий диявол; Г) коала.
5. Червоні і коричневі ґрунти характерні для природної зони:
А) вологих вічнозелених лісів; Б) саван і рідколісся;
В) пустель і напівпустель; Г) мішаних лісів.
6. З запропонованих слів скласти речення:
ему, з, є, офіційних, страус, Австралії, одним, символів.
7. Закінчи речення:
Найпоширеніша рослина Австралії це - … .
8. Як називається найвища вершина Австралії?


9. З чим пов’язане розміщення 90% частини населення вздовж південного сходу? Відповідь пояснити.
10. Назвати найбільш поширені тварини Австралії.


ВАРІАНТ 2.
1. Який мореплавець вперше довів, що Австралія - це острів:
А) Дж. Кук; Б) Луїс Торес;
В) М. Фліндерс; Г) А. Тасман.
2. Пересихаючі річки в Австралії називають:
А) ваді; Б) узбої;
В) кріки; Г) ерги.
3. Найбільш зволожена частина материка:
А) центральна; Б) південна;
В) північна; Г) східна.
4. Символом материка є:
А) вомбат; Б) єхидна;
В) динго; Г) коала.
5. Яка природна зона охоплює найбільшу площу Австралії?
А) вологих вічнозелених лісів; Б) саван і рідколісся;
В) пустель і напівпустель; Г) мішаних лісів.
6. З запропонованих слів скласти речення:
ендимічністю, Австралії, світ, характерний, рослинний, своєю.

7. Закінчи речення:
Представників минулих геологічних епох Австралії називають -… .
8. Як називається коралове утворення на дні моря біля східного узбережжя
Австралії?
9. Для яких сільськогосподарських потреб використовують басейн
Муррею-Дарлінгу? (Коротко пояснити).
10. Назвати найбільш поширені рослини Австралії.

ВАРІАНТ 3.

1. Який мореплавець вперше обійшов материк з півдня?

А) Дж. Кук; Б) Луїс Торес;
В) М. Фліндерс; Г) А. Тасман.
2. Океан, який не обмиває береги Австралії:
А) Індійський; Б) Тихий; В) Атлантичний.
3. Які вітри панують над більшою частиною материка?
А) пасати; Б) західні;
В) мусони; Г) фьони.
4. До сумчастих тварин Австралії належить:

А) страус ему; Б) єхидна;
В) динго; Г) коала.
5. Що є причиною порівняно багатої рослинності у пустелі?
А) родючі ґрунти; Б) велика кількість опадів;
В) близьке залягання ґрунтових вод; Г) панування мусонів.
6. З запропонованих слів скласти речення:
хижака, на, сумчастий, острові, рідкісний, Тасманія, зберігся, хижака, вид, диявол,
це.
7. Закінчити речення:
Види рослинного і тваринного світу, яких більше немає ніде на земній кулі,
називають - … .
8. Як називається гірський хребет вздовж східного узбережжя Австралії?
9. До яких основних несприятливих процесів призвело господарське освоєння
території людиною? (Коротко пояснити).
10. Записати назви найбільш поширених форм рельєфу материка.
IV. Перевірка практичних робіт по всій темі «Австралія».
V. Домашнє завдання.
Скласти кросворди на теми рослинного і тваринного світу Австралії.

Тема: Підсумковий урок з теми «Антарктида» (20 хв).
Мета: за допомогою тестових завдань визначити рівень засвоєння учнями
навчального матеріалу з даної теми.
Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань, умінь та навичок.

Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Узагальнення знань.
ВАРІАНТ 1.

1. Назва української науково-дослідної станції:
А) «Мирний»; Б) «Есперанса»;
В) «Академік Вернадський» Г) «Восток».
2. Хто першим перетнув Південне полярне коло?
А) Дж. Кук; Б) Т. Белінсгаузер;
В) Р. Амундсен; Г) Р. Скотт.
3. Неофіційна назва вод океанів поблизу Антарктиди:
А) Північний океан; Б) Південний океан;
В) Океанія; Г) Антарктика.
4. Для материка характерні вітри:
А) тайфуни; Б) фьони;
В) західні; Г) стокові.
5. Скласти речення з даних слів:
знаходиться, прісних, 85%, Антарктиді, всіх, вод, обсягу,в .
6. Закінчити речення:
Полюс з координатами 90 градусів пд. ш. називається - … .
7. Закінчити речення:
Великі брили материкового льоду, що плавають в океані, називаються - … .
8. Як називається окраїна крижаного щита, яка виходить за межі материка на
поверхню навколишніх морів?
9. Яке явище, на думку вчених, важко виміряти і встановити через льодовикову
товщу Антарктиди?
10. Назвати типових мешканців – ссавців материка.

ВАРІАНТ 2.

1. Рік підкорення Південного полюсу:
А) 1820 р.; Б) 1911 р.; В) 1920 р.; Г) 1996 р.
2. Експедицією, яка відкрила Антарктиду керував:

А) Дж. Кук; Б) Т. Белінсгаузер;
В) Р. Амундсен; Г) Р. Скотт.
3. Спільна назва Антарктиди та трьох океанів, які її омивають:

А) Північний океан; Б) Південний океан;
В) Океанія; Г) Антарктика.
4. Найбільший вид пінгвінів:
А) Аделі; Б) імператорський;
В) золотоокий; Г) чубатий.
5. Скласти речення з даних слів:
на, - 89,2 градуса, зафіксовано, «Восток», найнижчу, станції, температуру.
6. Закінчити речення:
Полюс з координатами 82 градуси південної широти і 54 градуси східної довготи
називається - … .
7. Закінчити речення:
Вітри, які переважають над усім Південним океаном, називають - … .
8. Як називається гігантський гірський ланцюг, який поділяє материк на дві нерівні
частини?

9. Який «коштовний» мінерал є в Антарктиді і не потребує додаткових зусиль та
затрат для видобування?
10. Назвати представників рослинного світу материка.


ВАРІАНТ 3.

1. Рік відкриття Антарктиди:
А) 1820 р.; Б) 1911 р.; В) 1920 р.; Г) 1996 р.
2. На місці загибелі якої експедиції встановлено хрест зі словами «Боротися й
шукати, знайти і не здаватися»:

А) Дж. Кук; Б) Т. Белінсгаузер;
В) Р. Амундсен; Г) Р. Скотт.
3. Яка основна особливість вод Південного океану:
А) течія Західних вітрів; Б) наявність айсбергів;
В) переважання циклонів; Г) низькі температури.
4. Що приваблює в Антарктиду синіх китів?
А) планктон; Б) холодні води;
В) багато дрібної риби.
5. Скласти речення з даних слів:
територія, пустель, в, перебуває, вся, Антарктиди, майже, арктичних,зонів.
6. Закінчити речення:
Плюс з координатами 78 градусів південної широти і 107 градусів східної
довготи називається - … .
7. Закінчити речення:
Постійні ураганні вітри, які просуваються від центральних до прибережних
областей називаються - … .
8. Як називається діючий вулкан материка?
9. Як називається ділянка материка, де можна натрапити на лишайники, мохи,
водорості в невеликих озерах і навіть квіткові рослини?

10. Назвати представників пташиного світу материка.
IV. Перевірка практичних робіт по всій темі «Антарктида».
V. Домашнє завдання.

Підготувати повідомлення на тему «Цікаві факти про холодний материк», «Чому існує небезпека видобутку корисних копалин в Антарктиді?».

Тема: Узагальнюючий урок з теми «Євразія»
Мета: перевірити набуті знання, вміння та навички учнів з теми «Євразія»; формувати вміння логічно мислити, аналізувати, встановлювати
відповідність між об’єктами і явищами.
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Узагальнення знань.
ВАРІАНТ 1

1. Найбільший півострів Євразії:
А) Індостан; Б) Індокитай;
В) Аравійський; Г) Піренейський.
2. Від Африки Євразія відокремлена:
А) Азовським морем; Б) Середземним морем;
В) Чорним морем; Г) Жовтим морем.
3. Яке найбільше озеро Азії?
А) Балхаш; Б) Лобнор;
В) Каспійське море; Г) Мертве море.
4. Під впливом якого основного чинника формується клімат південних та східних
окраїн Євразії?
А) західних вітрів; Б) мусонів;
В) Мусонної течії; Г) пасатів.
5. Які річки протікають по території Європи? (Вибрати декілька правильних
відповідей)
А) Волга; Б) Сена; В) Темза;
Г) Рейн; Д) Одер; Е) Дунай;
Є) Дніпро; Ж) Ніл; З) Хуанхк.
6. З даних слів скласти речення:
за, Євразії, територією, Росія, найбільша, країна, це.
7. Встановити відповідність між озерами материка та їх особливостями:
1) Каспійське море; А) найглибше озеро світу;
2) Мертве море; Б) льодовиково-тектонічне озеро;
3) Світязь; В) найбільше озеро світу;
4) Ладозьке; Г) карстове озеро;
5) Байкал; Д) найсолоніше озеро світу.
8. Поставити у відповідність рослинний світ Євразії та природні зони:
1) тундра; А) ялина, сосна;
2) тайга; Б) пальма, фікус, бамбук;
3) мусонні ліси; В) корковий дуб, суничне дерево;
4) лісостеп, степ; Г) мохи, лишайники;
5) вічнозелені твердо листі ліси; Д) ковила, типчак, дрібнолисті дерева.
9. Які гірські споруди зруйнувалися і перетворилися на горбисту рівнину?


10. Охарактеризувати основні тектонічні споруди на території Європи і корисні
копалини, що з ними пов’язані.

ВАРІАНТ 2.

1. Євразія омивається водами:
А) одного океану; Б) двох океанів;
В) трьох океанів; Г) чотирьох океанів.
2. Найвищою точкою материка є гора:
А) Монблан; Б) Еверест;
В) Казбек; Г) Ельбрус.
3. Яка країна є найбільшою за чисельністю населення в Євразії?
А) Росія; Б) Китай;
Б) Індія; В) Японія.
4. Найбільша частина території Євразії розташована в кліматичному поясі:
А) субекваторіальному; Б) субтропічному;
В) помірному; Г) арктичному.
5. Які озера знаходяться на території Європи? (Вибрати декілька правильних
відповідей)
А) Ладозьке; Б) Онезьке; В) Балатон;
Г) Світязь; Д) Баскунчак; Е) Ялпуг;
Є) вікторія; Ж) Ейр; З) Байкал

6. З даних слів скласти речення:
за, найбільша,Євразії, світу, та, жителів, країна, кількістю, Китай, це.
7. Встановити відповідність між державами материка та територією, де вони
розміщені:
1) Піренейський півострів; А) Індія;
2) півострів Індостан; Б) Італія;
3) Апенінський півострів; В) Іспанія;
4) Скандинавський півострів; Г) Саудівська Аравія.

5) Аравійський півострів; Д) Швеція.

8. Поставити у відповідність природні зони Євразії та грунти:
1) лісотундра; А) дерново-підзолисті;
2) мішані і широколисті ліси; Б) чорноземи і сірі лісові;
3) вологі екваторіальні ліси; В) тундрово-глейові;
4) лісостеп і степ; Г) підзолисті;
5) тайга; Д) червоні.
9. Які найдавніші гірські системи після руйнування омолодилися?
10. Охарактеризувати основні тектонічні споруди на території Азії і корисні
копалини, що з ними пов’язані.


ВАРІАНТ 3.

1. Координати 66 градусів пн. ш. і 170 градусів зх. д. має мис:
А) Челюскін; Б) Дежньова;
В) Рока; Г) Піай.
2. Що найбільше вплинуло на формування вигляду рельєфу Євразії?
А) древні горотворення; Б) діяльність льодовика;
В) новітні тектонічні рухи; Г) діяльність людини.
3. Яка релігія є пануючою в країнах Европи?
А) мусульманство; Б) буддизм;
В) християнство; Г) іудаїзм.
4. Помірно тепле літо, нехолодна зима, рівномірне випадання опадів є ознаками клімату:
А) помірного морського; Б) помірного континентального;
В) субтропічного середземноморського; В) субтропічного морського.
5. Які з названих країн розташовані у Європі? (Вибрати декілька правильних
відповідей)
А) Франція; Б) Італія; В) Туреччина;
Г) Ізраїль; Д) Іспанія; Е) Великобританія;
Є) Білорусь; Ж) Індія; З) Японія.
6. З даних слів скласти речення:
Об, Євразії, перше, площею, в, місце, басейну, посідає, за.
7. Встановити відповідність між річками материка Євразії та їх басейнами:

1) Амур; А) внутрішнього стоку;

2) Волга; Б) Північного Льодовитого океану;

3) Єнісей; В) Атлантичного океану;

4) Рейн; Г) Індійського океану;

5) Інд; Д) Тихого океану.
8. Поставити у відповідність природні зони материка та тваринний світ:
1) мішані і широколисті ліси; А) песець, білий ведмідь;
2) вологі екваторіальні ліси; Б) шакали, гієни, гризуни;
3) арктичні пустелі; В) рись, лось, глухар,куріпка;
4) пустелі; Г) мавпи, тигри, змії, леопард;
5) тайга; Д) лисиця, заєць, бурий ведмідь.
9. Яка гірська система материка продовжує «рости» і тепер?
10. Охарактеризувати основні зміни природи материка Євразії людиною.
IV. Перевірка практичних робіт по всій темі «Євразія».
V. Домашнє завдання.

Підготувати повідомлення на тему «Видатні цивілізації Євразії», «Унікальні озера України», «Землетруси і виверження вулканів на території Євразії за останні 50 років». Скласти кросворд на тему «Дослідження Євразії в різні часи».

Література

  1. Пестушко В.Ю., Уварова Г.Ш. Географія материків і океанів. 7 клас. Підручник. – К.: Генеза, 2007.

  2. Пестушко В.Ю., Сасихов В.О. Географія материків і океанів. 7 клас.

Підручник. – К.: Абрис, 2000.

  1. Пестушко В.Ю., Уварова Г.Є. Географія материків і океанів. 7 клас.

Методичний посібник для вчителя. – Харків: Ранок, 2004.

  1. Ковальчук Г.О., Паламарчук Л.Б. Географія. Збірник завдань для ДПА з географії за курс основної та старшої школи. – Харків: Гімназія, 2004.




поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Тема: Південна Америка Мета
Мета: узагальнити І систематизувати знання І вміння учнів з теми «Південна Америка»; створити умови для прояву уяви та винахідливості,...

Урок у 10 класі з теми «Країни Азії. Японія»
Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з даної теми; стимулювати інтерес учнів до самостійного пошуку й аналізу необхідної...

Конкурс «Бліц-турнір»
Мета: повторити, систематизувати, узагальнити та розширити знання учнів набуті під час вивчення материків Африка, Австралія, Південна...

Підсумковий урок гра з теми “Південна Америка”
Південна Америка; формування основних компетентностей учнів: комунікативної, полікультурної, самоосвітньої, творчої

«океани» 7 клас
Навчальна мета: перевірити рівень навчальних досягнень учнів по темі «Океани»; узагальнити та систематизувати знання учнів; закріпити...

Урок №13 Географія Дата : 09. 12. 2013р. Клас 10 Тема : Глобальні проблеми людства
Мета: Узагальнити І систематизувати знання учнів про основні глобальні проблеми людства. Встановити причини їх виникнення та загострення...

Урок з теми «Африка» 7 клас (урок-гра)
«Африка», закріплення вмінь працювати з картою, вміння порівнювати та узагальнювати матеріал, робити висновки, вчити учнів самостійно...

Уроку: урок узагальнення й систематизації знань
Навчальна мета: узагальнити та систематизувати знання про раціональне використання та охорону ґрунтів; взаємодію живих організмів...

Уроку. Тема: Південна Америка. Загальні особливості материка та його...
Ормувати знання про географічне положення Південної Америки; поглибити та систематизувати знання про дослідження та освоєння материка;...

Урок-дослідження «Американський лабіринт» Тема. Географічне положення,...
И географічного положення Північної Америки, закріпити практичне вміння учнів складати географічну характеристику материка за допомогою...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




g.ocvita.com.ua
Головна сторінка