Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Питання V і міського турніру юних географів

Питання V і міського турніру юних географів

Питання VІ міського турніру юних географів

(2013/2014 навчальний рік)

 1. (1.) Міжнародний стратиграфічний комітет (МСК) наприкінці 2000 р. прийняв рішення вважати час з початку другого кварталу 2001 р. новим геологічним періодом у складі кайнозойської ери. Період назвали п’ятеричним (F), або техногеном. Тепер усі держави зобов’язані кожні 5 років подавати до МСК звіт про обсяги здійснених гірничих робіт, які за складом породи, у якій кількості і звідки переміщені, де ними утворені товщі п’ятеричних, або техногенових, відкладів. Що, на вашу думку, спонукало вчених до такого рішення? Де в Україні найпоширенішими є техногенові відклади? Який їх склад, походження?

 2. (2.) Оцініть географію піратства минулого і сучасності. Порівняйте райони найбільшої активності морських розбійників, причини виникнення, масштаби діяльності. Укажіть методи і способи боротьби з цим небезпечним явищем.

 3. (3.) У 2000 р. у підручнику «Економічна і соціальна географія України» Федір Дмитрович Заставний, зокрема, писав: «Поява на політичній карті Європи великої незалежної України змінила геополітичні реалії Європи та світу. Це зумовлено тим, що наша країна має значний високоосвічений потенціал, великі можливості промислового і сільськогосподарського розвитку, а також вигідне географічне положення». Як можна прокоментувати твердження автора з висоти сучасності?

 4. (4.) Порівняйте суть понять: природне середовище та середовище життя людства. Як, на вашу думку, можна оцінити комфортність природного середовища та якість середовища життя людства?

 5. (5.) Відомо, що Америку відкривали неодноразово (вікінги. Колумб, полінезійці...). З 1421 р. ще один народ веде суперечку щодо пріоритету Колумба - китайці. Вагомим доказом є карта 1763 р. - копія карти 1418 p., на якій уже зображені Північна та Південна Америка. Кому з відкривачів ви надаєте перевагу відкриття? Обгрунтуйте свою думку.

 6. (6.) Складіть прогноз змін соціально-економічного розвитку усього світу (транспортних мереж, зон агропромислового виробництва, видобувної промисловості, умов життя населення тощо) за умов танення льодового покриву в Арктиці. Які країни виграють, а які програють від глобального потепління?

 7. (7.) Китай за останнє 20-річчя вийшов на провідні позиції майже в усіх галузях економіки та за обсягами ВВП. Обґрунтуйте, чи можна країну відносити до розвинутих або високорозвинутих країн світу.

 8. (9.) Піщана коса Арабатська стрілка - унікальна акумулятивна форма рельєфу, природа якої потребує охорони. З іншого боку, це перспективний район розвитку рекреації і освоєння корисних копалин, зокрема природного газу, на шельфі Азовського моря. Запропонуйте власний проект раціонального природокористування в межах цієї території.

 9. (12.) Стародавні карти демонструють рівень географічних знань тієї епохи. Дослідіть і проілюструйте розвиток географічного освоєння світу за стародавніми картами.

 10. (13.) Як відомо, на території Антарктиди розташовано найбільше підльодове озеро «Восток». Запропонуйте проект проникнення крізь льодовикову товщу приладів заради відбору проб води. Проби необхідно взяти так, щоб захистити озеро та проби від контакту з сучасною атмосферою.

 11. (15.) Якось на пляжі State Beach на узбережжі Son Onofre відпочивальниця знайшла камінці. Вона їх поклала до кишені, де вони раптом спалахнули і завдали їй опіків. Що могло спричинити спалах камінців, знайдених на популярному океанічному узбережжі?

 12. (16.) Яка мотивація у держав, що висловили територіальні претензії в Антарктиді? Поясніть сучасний статус цієї частини світу. Чи можливою є його зміна в майбутньому?

 13. (17.) Доведіть чи спростуйте думку окремих учених про те, що сільське господарство буде «локомотивом» економічного розвитку України в майбутньому.

 14. (18.) Висвітліть значення, розвиток і зміни гео- просторової організації нафтової промисловості світу у XX - XXI ст. Проілюструйте стан, проблеми і перспективи розвитку малої гідроелектроенергетики в Українських Карпатах.

 15. (20.) Проблема утилізації відходів стає для України дедалі актуальнішою, оскільки країна є європейським «лідером» за кількістю відходів на душу населення. Покажіть шляхи розв'язання цієї проблеми на прикладі інших країн світу, запропонуйте власне розв’язання її для України.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Питання IX всеукраїнського турніру юних географів
...

Критерії сформованості культури економічного мислення майбутніх географів анотація
У статті розглядаються показники І критерії рівнів сформованості культури економічного мислення майбутніх географів. Наводяться різні...

3 аналіз ринку, концепція маркетингу, план продажів
Порівняння міжнародного досвіду реалізації аналогічних проектів, включаючи технічні, інституціональні питання та питання реалізації...

Підручники, довідники
«урбосередовище», проаналізувати переваги І привабливість міського життя, звернути увагу на їх недоліки

Відділ освіти
Ман на всіх його етапах, підвищення організаційного та науково-методичного рівня міського етапу, забезпечення об’єктивності оцінки...

2 Порівняння міжнародного досвіду реалізації аналогічних проектів,...
Х в міста. Сучасне медичне місто складається із: потужної лікувально-оздоровчої інфраструктури; науково-дослідного осередку та центру...

2 Порівняння міжнародного досвіду реалізації аналогічних проектів,...
Х в міста. Сучасне медичне місто складається із: потужної лікувально-оздоровчої інфраструктури; науково-дослідного осередку та центру...

2-го етапу районних (міських) олімпіад юних істориків
Француз, який вирушив на пошук північного шляху до Китаю, але приєднав до володінь Франції нову колонію — Канаду

Завдання ІІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії
...

Видатні економіко-географи світу
Розвиток соціально-економічної географії в різних країнах проявляється по-різному: протягом останніх століть сформувалися національні...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка