Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Реферат На тему: «Євро 2012: філософія футбольного туриста»

Реферат На тему: «Євро 2012: філософія футбольного туриста»

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТУРИЗМУ , ПРАВА Й ЕКОНОМІКИ

( КУТЕП)

РЕФЕРАТ

На тему: «Євро 2012: філософія футбольного туриста»

Виконала:

Студентка заочної

форми навчання 41-тз

Бойко Д.А.

Київ - 2009

Вступ:

Рішення УЄФА про проведення фінальної частини Чемпіонату Європи по футболу – ЄВРО-2012 в Україні – Польщі – це унікальний шанс для прискореного розвитку нашої країни, як центральноєвропейської держави.

Головною складовою успішного проведення ЄВРО-2012 є готовність країни прийняти на належному рівні сотні тисяч футбольних уболівальників зі всієї Європи.

В рамках турніру УЄФА ЄВРО 2012 буде зіграно 31 матч за участю 16 найкращих команд Європи з фіналом в м. Києві. Матчі проводитимуть 12 елітних арбітрів. Можна чекати, що на період чемпіонату нашу країну відвідає біля одного мільйона туристів і уболівальників, як це було під час проведення чемпіонату Європи 2004 року з футболу в Португалії.

Держава додасть максимум зусиль для того, щоб один з яскравих футбольних форумів в двох країнах пройшов найкраще за всю історію футболу. Чемпіонат Європи – це найкращі умови для гри зоряних футболістів Європи на переважно нових стадіонах і тренувальних майданчиках. Високоякісні умови для розміщення і інфраструктура для мільйона туристів.

Щодо розвитку туристичної інфраструктури, на сьогодні визначено основні туристично-екскурсійні маршрути, які можливо запропонувати гостям та учасникам чемпіонату з футболу ЄВРО-2012, та опрацьовуються спеціальні туристичні маршрути з урахуванням вимог УЄФА, триває підготовка документації туристично-екскурсійних маршрутів ( розробка технологічних карт маршрутів здійснюється моніторинг наявної туристичної інфраструктури на місцях під заплановані туристичні маршрути, тощо).

Підготовка туризму України до Євро 2012

Зараз уряд докладає зусилля в просуванні Києва, Харкова, Львова і Донецька, де відбудеться фінальна частина чемпіонату з футболу, як туристичних об’єктів . До 2012 року в цих містах відкриють 60 туристсько-інформаційних центрів, в яких можна буде дізнатися про місцеві видатні пам’ятки , замовити екскурсію, орендувати автомобіль, тощо. Крім того, місцеві органи влади розробляють спеціальні туристичні маршрути для гостей чемпіонату. « У нас давно створені і діють більше 50 туристичних маршрутів. З них для Євро – 2012 ми вибрали десять найцікавіших. Це Святоуспенська лавра, заповідник «Великоанадольський ліс » , ботанічний заповідник «Хомутовський степ», соляні шахти, Артемівський завод шампанських вин, Музей народної архітектури, і звичайно міста Донецьк и Маріуполь.» - розповіла Тамара Кобзенко, завідуюча відділом з питань туризму.

Державна служба туризму і курортів України презентувала більше ніж 100 основних тематичних туристично – екскурсійних маршрутів, які можна запропонувати гостям і учасникам Євро – 2012, тривалістю від 3 до 12 годин і дводенні – за бажанням туристів.

Відвідувачам чемпіонату пропонуються маршрути, які по тематичних напрямах охоплюють примітні місця, пам’ятники історії, культури, архітектури і природи, а також пов’язані з життям і діяльністю видатних людей України.

Розроблені екскурсійні маршрути пролягають уздовж головних транспортних магістралей між містами – учасниками чемпіонату або носять радіальний характер з початком і закінченням екскурсії в одному місті, на відстані до 200 км. І тривалістю не більше 10-12 годин.

Підготовлені презентації і технологічні карти туристично – екскурсійних маршрутів приймаючих міст – Києва, Донецька, Львова, Харкова. При цьому проводиться моніторинг існуючої туристичної інфраструктури на місцях під заплановані маршрути.

Зокрема:

1.Київ і Київська область:

В Києві і Київської області визначені наступні маршрути: «Трипільська культура на Київщині», історико – культурний « заповідник Вишгороду», «Київська Русь», «Київ часів козацтва», «Печерська фортеця», «Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник», «Архітектурні пам’ятки старого Києва», «Київ Шевченківський», « Тарасові шляхи», « Становлення української державності 1917-1921 рр.», «Пам’яті Голодомору», « Київ в другій світовій війні», «Київ древній і сучасний», «Українська ікона», « Київ – місто різних культур і релігій», « Видатний художник Михайло Врубель в Києві» , «Мистецтво Київщини»,, « По старому Подолу», « Історія однієї вулиці ( Андріївський спуск)», « Місто над Дніпром», Музей народної архітектури і побуту України (с. Пироговий), « До міста музеїв Переяслав – Хмельницькому», « Парки Києва», «Золоте сузір’я Київщини », Київ православний, театральний, літературний, спортивний, музейний.

Хочу відзначити, що новий вигляд транспорту для туристів презентували в столиці. Відтепер Паркове кільце охочі зможуть оглянути на сигвеї. Окрім простоти в користуванні: нахилився вперед - поїхав, відхилився назад - загальмував, він абсолютно екологічний - працює на акумуляторах і зарядив як звичайна мобілка. Сигвей може розвивати швидкість 20 кілометрів на годину, проте для екскурсій столицею її обмежили до 8 кілометрів. Окрім туристичних цілей в різних країнах світу транспорт використовують патрулі, листоноші і оператори телебачення.

Туристи і столичні жителі відтепер можуть оглянути старий Київ з новими відчуттями. В неділю на Михайлівській площі за підтримки міського управління туризму презентували екскурсії на сигвеях. На перший погляд пристрій важко назвати транспортом - два колеса з майданчиком між ними і ручка управління.. Працює сигвей за рахунок балансування пасажира - нахил вперед - рух вперед, нахил назад - зупинка. Так само легко і повертати. Навчитися їздити можна за 5 хвилин. Окрім простоти транспорт є абсолютно екологічним. Він харчується від акумуляторів, що заряджаються від будь-якої мережі. Повний заряд вистачає приблизно на 40 кілометрів.

Під час Євро-2012 гості столиці на сигвеях зможуть оглянути найкрасивіші столичні парки - Маріїнській і Хрещатий, так зване Паркове кільце. Півторагодинна екскурсія обійдеться в 250 гривень. Для зручності екскурсантів групи формуємо не більше 6 осіб, - розповідає координатор проекту “Захоплюючий Київ” Арсеній Фінберг. Щоб уберегти людей, особливо літніх туристів, від травматичних випадків, швидкість на київських сигвеях обмежили до 8 кілометрів на годину, хоча розгонитися він може до 20-ти. Таке до душі доведеться екстремальним.

Побувати на сигвеях пропонують організатори і в межах Київщини, наприклад, в білоцерківській “Олександрії або уманській “Софіївці». Звичайно, такі тури обійдуться дорожчим, понад 1000 гривень. Проте вони можуть стати популярними під час “Євро-2012″. (http://2012.ua)

2.Донецьк і Донецька область:

Донецьк і Донецька область: « Юзовка – Донецьк: XVIII-XXI вв.», «Пам’ятники Святогорського історико – культурного заповідника», «Історія Української залізниці», « Село Червоне – батьківщина композитора Сергія Прокоф’єва», «Василь Стус і Алла Гориста на Донеччині», « Донецьк культурний», «Донецьк спортивний», «Село Прилісне – колоритний куточок Слобожанщини», « Хомутовський степ», « Заповідник Камяні могили», регіональний ландшафтний парк «Меотіда», « Солоне царство Соледара».

Але на мою думку, самою незвичайною подорожжю повинна стати екскурсія по Донецьку. Початок міського маршруту - пам'ятник Джонові Юзу, оскільки саме із цієї людини Донецьк і починався. Після цього слід показати , як донеччани відпочивають, наприклад, у парку імені Щербакова. За цим піде велика екскурсія по ДМЗ, а потім прогулянка по бульвару Пушкіна.

Далі туристам покажуть донецькі театри (драматичний і опери й балету) з наступною прогулянкою по бульварі Шевченко й відвідуванням художнього музею. Звідси приїжджих повезуть до готельного комплексу «Вікторія» і «Донбас Арені». Адже слід орієнтуватися, на гостей і молодого віку, тому й вибрала саме ці об'єкти. Незважаючи на те що люди побачать «Донбас Арену» під час матчів, у них не буде часу добре її розглянути, адже вони приїжджають заради футболу. А так потрібно провести для них екскурсію - показати фонтани, скульптури й околиці. Завершиться прогулянка в Парку кутих фігур, де іноземці зможуть не кваплячись розглянути твори ковалів. Весь маршрут займе близько 3,5 години. Самі довгі огляди - ДМЗ, «Донбас Арени» і Парку кутих фігур - по 40 хвилин кожний.

Якщо ж гості міста захочуть ознайомитися з визначними пам'ятками більш докладно, то час збільшиться ще на годин-півтора.

Проте звичайно, охопити всі визначні місця Донецьку в одному маршруті не можливо, це буде досить утомливо. Тому слід обирати найяскравіші місця. Тому, ґрунтуючись на цьому маршруті, пропоную створити до Євро-2012 ще кілька тематичних маршрутів: Донецьк історичний, Донецьк культурний, Донецьк спортивний, Донецьк промисловий, запропонувати в майбутньому й ознайомлення із шахтами Донецька.

Львів і Львівська область:

«Львів – оглядова екскурсія», «Львівщина від палеоліту до залізного століття», «Галицько-Волинське князівство», «Давнословянські святині Карпат», «Князевий Львів», «Львів за часів Австро-Венгрії і Польші», « Становлення Української Державності», « По вулицях середньовічного Львова». «Староруська деревино церковна архітектура», «Давня архітектура Львівщини», «Духовні святині», «Слідами пригод бравого солдата Швейка», «До цілющих витоків Прикарпаття», «В гірськолижну столицю Українських Карпат», «Львів – місто кави», а також Львів вірменський, єврейський, літературний, театральний, архітектурний, музейний, львівські парки, галереї.

Хочу зазначити, що Львів має нову промоційну продукцію, яка рекламуватиме місто в Україні - буклети про історію та визначні місця «Львів відкритий для світу» видані 5 мовами, зокрема англійською, французькою, німецькою, польською та українською, повідомляють у прес-службі міськради.

Крім цього заплановано промоційну кампанію із залученням телебачення та кінотеатрів (в обласних центрах України), а також мережі Інтернет.

Двома мовами (українською та англійською) видано карти міста. Вийшла друком друга серія кишенькового видання карти від громадської організації «Підкова» - карта готелів та ресторанів Львова. Попередня карта стосувалася музеїв.

Заплановано інші серії видання: карта кав’ярень, храмів та інших привабливих туристичних об’єктів міста.

Крім цього, на 17 жовтня заплановано початок промоційної кампанії із залученням телебачення та кінотеатрів, а також мережі Інтернет. Створено промоційний ролик Львова.

Завдання цієї кампанії – запрошення до Львова туристів з усієї України, впізнаваність символіки міста, реклама промоційного сайту Львова www.lviv.ua.

Промоційний логотип Львова, який використовується, має символічні значення. Ратуша разом з іншими вежами – дзвіницею Вірменського собору (зеленого кольору), дзвіницею церкви Успіння Пресвятої Богородиці (червоного), вежею Латинської (польської) катедри (синього) та вежею-дзвіницею монастиря Бернардинів (фіолетового) символізують багату архітектурну спадщину міста, різноманітність культур, національностей, конфесій, які існували в місті від часу його заснування.

Хочу зазаначити, що Керівники Львівської обласної ради підтримують ініціативу молодіжного крила місцевого Руху про необхідність відкриття нового туристичного маршруту Львів-Млини-Перемишль-Павлокома. На мою думку ці місця дорогі серцю кожного українця. Адже, скажімо, у с. Млини (Республіка Польща) жив, творив і помер автор Гімну України Михайло Вербицький. А в Павлокомі 13 травня цього року був відкритий за участі двох Президентів — України та Польщі — меморіал пам'яті загиблим українцям.

Поява нового туристичного маршруту сприятиме зміцненню дружби між українським та польським народами, допоможе нашій молоді краще пізнавати рідну історію. Відтак обласна рада звернеться в ОДА з пропозицією розробити заходи для якнайшвидшої реалізації цього проекту. (http://www.zik.com.ua/ua/)

Харків і Харківська область:

Оглядова екскурсія по Харкову, « Харківщина археологічна», « Поляки в Харкові», « Православні святині Харкова», «Перша толиця», «Харків літературний», Харків творчий», «Архітектурна симфонія Харкова», « Чугуїв – місто І.Ю.Репіна», «На батьківщину Г.С.Сковороди».

Також хочу розповісти в своїй роботі про новий туристичний маршрут, що готують до Євро 2012! Він відбудеться в с. Городне Краснокутського району Харківської обл. В рамках фесту буде представлено: нові туристичні маршрути Євро-2012, які включають єдиний в Україні історико-культурний об’єкт: садові тераси — «Спiвочi Тераси» — геніальну інженерну споруду, пам’ятку ландшафтного дизайну XVIII—XIX ст.

У музичній програмі виступлять автентичні колективи Слобожанщини, які продемонструють старовинні обряди та зразки «корінного співу», одяг (так званий український стрій), старовинні народні інструменти, повідомила «Дню» прес-служба «Співочих Терас». Хедлайнерами програми сучасної інтерпретації фольклору будуть: Олег Скрипка з програмою «Етно-диско», Катя Chilly з програмою «Крашен вечір» та один із найкращих гітаристів світу Енвер Ізмайлов з етномузикою східних країн у програмі «Шовковий шлях».

Ініціатор ідеї «Співочих Терас» Микола Пазич сказав: «Головна задача фестивалю — включити його в регіональну етнічну культуру Слобожанщини в сферу активного обміну історико-культурними цінностями в рамках всеукраїнського, а надалі — міжнародного фестивального руху; а також сприяння розвитку туризму, серед іншого зеленого, аграрної економіки, садівництва. Адже на старовинному гербі Красного Кута є плоди та ягоди, які традиційно вирощувалися в цих місцях. Нам необхідно активізувати увагу громадськості до історичних пам’яток Слобожанщини, створити нові туристичні маршрути, що включають в себе об’єкт «Спiвочi Тераси» та внести їх до реєстру туристичних маршрутів у рамках проведення чемпіонату Євро-2012, нам є чим пишатися».

Надзвичайну цікавість для дослідників представляють самі «Співочі Тераси» — унікальна «акустична студія» просто неба заввишки 20 метрів.

«Необхідно відреставрувати, вивчити специфіку акустичних та інших властивостей терас та підготувати їх до експлуатації як новий історико-культурний об’єкт туризму. Попередня експертиза показала, що під цегляною кладкою XIX сторіччя є інша кладка, замішана за старовинними технологіями, на яєчному розчині. Крім того, вчені виявили пустоти та мережу труб під землею на глибині метра, а також на самих терасах. Ми плануємо протягом 2009-2010 року провезти розслідування терас за участю істориків, археологів, геодезистів, будівельників-архитекторів, інженерів, акустиків, звукорежисерів тощо» — сказав голова Краснокутської РДА Анатолій Дмитрієв.( http://spivochi-terasy.org.ua/)

Нещодавно у Львові пройшов І Міжнародний тренінг з державного менеджменту «Готуючись до Євро-2012», де експерти Польської агенції туристичного розвитку розповіли українським колегам, як готувати рестораторів, кухарів, обслуговуючий персонал та інших працівників туризму, покращувати рівень обслуговування в готелях, ресторанах, туристичних офісах,а також, як привабити іноземних туристів в Україну. У вересні подібні навчання відбудуться в Києві. Наразі наша головна проблема – брак інформації про український туристичний продукт за кордоном. Вирішити це можна шляхом рекламних кампаній.

Незважаючи на кризу, на центральному та регіональному рівнях управління ведеться серйозна робота щодо розвитку туристичного продукту: у Карпатах набирає оборотів гірськолижний курорт «Буковель», під Києвом запрацював парк «Київська Русь», на новий рівень розвитку виходять Шацькі озера. На це витрачають як державні кошти, так і приватні.

В Україні насправді прекрасні умови для розвитку туризму, хороші фахівці, але готелі, ресторани та інші розважальні заклади треба налаштовувати на європейський лад, тоді ми зможемо запросити до України будь-якого туриста. Саме міжнародний тренінг і дає певні відповіді, як це зробити на державному рівні. Головне – злагоджена робота всіх, хто займається туристичною галуззю: держави, інвесторів, приватних фондів, державних службовців. Щодо питань інфраструктури та сервісу - держава готова співпрацювати з усіма, хто хоче змінювати ситуацію на краще.

В Україні є всі умови для розвитку туризму та його освоєння, адже наш ресурс – гори, море, джерела мінеральної води тощо. Але наразі однією з найбільших проблем туристичного сектору є брак інформації за кордоном про Україну – починаючи від загальних географічних, історичних чи економічних до конкретних контактів у комунальних службах, готелях, на туристичних об’єктів тощо.

Тому промоція України закордоном та всередині держави, розвиток інфраструктури та покращення сервісу – це основні нюанси, на які треба звертати увагу в плані підготовки до чемпіонату. Між іншим, у поляків теж були схожі проблеми. Щоб їх вирішити, вони навчалися в іспанських та ірландських фахівців, а тепер діляться досвідом з Україною, зокрема – як покращити кваліфікацію менеджерів туризму різного рівня: готельного бізнесу, рестораторів тощо. Передусім варто відкривати школи туризму європейського зразка, де кількість практичних занять перевищує кількість теоретичних. Такі школи давно діють в Ірландії, а їхні сертифікати визнають в усьому світі. Не можна сказати, що наші люди менш ввічливі, недостатньо виховані або погано знають іноземні мови – усе це є, просто ще бракує досвіду, як використовувати ці знання на практиці.

Висновок:

На жаль, існуючий стан вітчизняної туристичної інфраструктури не відповідає сучасним вимогам міжнародних змагань такого рівня. Таке положення спонукало туристичну громад кість до розробки нових законодавчих і організаційних підходів при розвитку туристичної індустрії України.

Одним з головних і найважливіших таких підходів є розробка за ініціативою ВАТО в тісній співпраці з іншими громадськими організаціями туристичної області Проекту Закону України «Про заходи щодо державної підтримки розвитку туристичної індустрії в Україні», яким передбачається створення режиму сприяння для залучення інвестицій, як для будівництва нових об’єктів, так і для реконструкції і удосконалення тих , що існують. Відповідно до Державної цільової програми, до 2011 року заплановано побудувати 134 нових готелі, переоснастити - 139, а реконструювати - 57. Проблеми з цим лежать на поверхні. Динаміка будівництва була б вищою, якби активно працювала банківська сфера. На жаль, значна кількість забудовників, які виявили бажання споруджувати готелі до Євро-2012 та отримали відповідні дозволи на будівництво, не змогли знайти фінансування для своїх проектів. Через це, на жаль, наявний дефіцит 4-5 зіркових номерів для розміщення «родини УЄФА» на час чемпіонату. Однак, з деякими п'ятизірковими готелями УЄФА вже підписало угоди - це 1424 номери (загальна вимога 5730). Умовне це покриває 25% потреби, але тут ми не враховуємо ті готелі, які будують зараз або планують збудувати до 2011 року. Ситуація з чотирьохзірковими готелями краща: на сьогодні підписані угоди щодо 5 509 номерів (вимога 8 895), відповідно вже виконано 62% потреби.

Частково у вітчизняних готелях виникають проблеми із ціноутворенням. Якщо, наприклад, порівнювати вартість готельних номерів в Україні та Польщі, то тризірковий київський номер в середньому коштує 35-65 євро на добу, а варшавський відповідно - 25-55 євро. І ця розбіжність лише зростатиме, якщо ми будемо порівнювати вартості чотирьох та п'ятизіркових номерів. Переговори щодо врегулювання цього питання продовжуються і пошук компромісу триває. Нині працюють над створенням системи онлайн-бронювання готельних номерів.

Я вважаю,якщо ми зможемо достатньо самоорганізуватися, втілити всі наші плани та задуми в життя, то через три роки Україна стане перспективною туристичною державою з розвиненою інфраструктурою, потужними готельними комплексами та високим рівнем сервісу. На мою думку, Євро-2012 стане серйозним поштовхом для подальшого розвитку вітчизняної туристичної галузі.

В Україні насправді прекрасні умови для розвитку туризму, хороші фахівці, але готелі, ресторани та інші розважальні заклади треба налаштовувати на європейський лад, тоді ми зможемо запросити до України будь – якого туриста. Саме міжнародний тренінг і дає певні відповіді , як це робити на державному рівні. Головне – злагоджена робота усіх, хто займається туристичною галуззю: держави, інвесторів, приватних фондів, державних службовців.поділитися в соціальних мережахСхожі:

Реферат на тему: «євро-2012. Підготовка до чемпіонату»
На мій погляд, саме ця сторона майбутнього чемпіонату є навіть більш важливою, ніж майбутні спортивні та фінансові результати. Це...

В. С. Пазенок філософія та праксеологія туризму

2014 рік, з метою гідного відзначення 200-річного ювілею видатного...
Указом Президента України від 11. 04. 2012 №257/2012 оголошений Роком Тараса Шевченка

Реферат Науково-дослідницька робота: 37 с., 11 рис., 3 табл., 24 джерела, 2 додатки
...

I секция. Філософія мови І культури Боринштейн Е. Р. (Одесса). Социальная...
Уваров Ю. В. (Київ). Мова як комунікативна дія семіотичної структури соціокультури

Методичні рекомендації щодо вивчення природничих дисциплін у 2012-2013 н р. Посібник
Упорядник Трофименко О. Д – методист районного методичного кабінету відділу освіти Криворізької райдержадміністрації, 2012

1. філософія, її походження, проблематика та функції
Підписане до друку з оригінал-макета 01. 02. 2005. Формат 60x84/16. Папір друк. №2. Гарнітура Тип Таймс. Умови, друк арт. 20,2

Сокальська державна адміністрація відділ освіти сокальський районний методичний кабінет
Освіта Сокальщини – 2012. Показники розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Сокаль, 2012.– 64 с

Рада молодих вчених
Матеріали XVIII науково-практичної конференції студентів та викладачів (19 квітня 2012 року, м. Макіївка): Том І. Економічні науки...

Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової...
України 09. 12. 2010 за №1237/18532 та особливостей організації навчально-виховного процесу, передбачених у листі Міністерства освіти...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка