Пошук по сайту

Географія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Урок мужності на тему: «Героїв поіменно згадай… Їхню славу І мужність синам завіщай»

Урок мужності на тему: «Героїв поіменно згадай… Їхню славу І мужність синам завіщай»

Відділ освіти Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

Гланишівське НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ»


Урок мужності на тему:

«Героїв поіменно згадай… Їхню славу і мужність синам завіщай»

Автор: вчитель географії

Олексенко Тетяна Іванівна

2014р.

Урок мужності на тему: «Героїв поіменно згадай…Їхню славу і мужність синам завіщай »
Мета: розширити поняття про цілісність, незалежність і суверенність нашої держави; розвивати в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні єдності нашої держави; наполегливо вчитись, щоб принести якомога більше користі рідній Україні; формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів; . виховувати патріотичні почуття, гордість за свою Батьківщину – Україну, гордість за героїв, які боронять нашу землю, за тих, хто поклав своє життя за краще майбутнє.

Форма проведення: класна година для учнів 8-го класу

Обладнання: Конституція України, географічна карта, фото краєвидів рідного села Гланишів, портрети героїв «Небесної сотні» та українців, що поклали свої голови за цілісність кордонів нашої країни, фото та список прізвищ земляків, що зараз воюють за єдність нашої країни, проектор, комп’ютер, записи музики, відеоролики.

Епіграфи:

Розвивайся, люба державо!

Покажи на планеті усім

Свою велич і мудрість вкраїнського люду,

Що вистояв все й переміг!

Т.Олексенко

Уучитель: У кожної людини є велика Батьківщина—країна, де вона народилася. Наша держава називається Україною. Вона має славну і давню історію, прекрасну мову і високу культуру. Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню колисанку, а потім народну пісню, вперше пішла стежкою до школи.

Гланишівський край

І створив Бог небо голубе,

Родючу землю і зелені трави.

Трубіжні води й жито золоте

І райських птиць, що звуться солов’ями.

Людей чудових тут він оселив

І дав їм мову, що в душі співає,

І вільний дух в серця їм поселив,

І рай назвав цей - гланишівським краєм.

Вітаю Вас на уроці мужності на тему: «Героїв поіменно згадай…Їхню славу і мужність синам завіщай .»

Звучить гімн України, учні співають стоячи, приклавши руку до серця.
1-й учень: (учень показує об’єкти на карті) Україна – одна з найбільших європейських держав. За площею вона більша, ніж Франція, Іспанія, Швеція. Землі нашої держави простяглись із заходу на схід на 1316 км, а з півночі на південь – на 893 км. Якщо ви захочете перетнути її пішки, вам доведеться йти 90 днів, долаючи щодня 30км.      Сусідами України є румуни, молдавани, угорці, білоруси, росіяни, чехи, словаки, поляки. А Чорне море розділяє нас із турками. Через територію України протікає багато річок. Найбільша із них – Дніпро.
Читець 1

Ми всі малі пагінчики твої

Прийшли у світ, щоб в нім добро творити.

Хоч, може й кращі є на цій землі краї,

Та нам судилось в Україні жити.

Ми – патріоти дочки і сини

Для твого блага все в житті здолаєм,

Бо ти найкращий, краю, мій ясний,

Вітчизну й матір ми не вибираєм.

Читець 2

Наш український древній рід

Благословенний Богом на життя довічне.

Його коріння з давніх літ

Дає нам силу титанічну.

2-й учень: 24 області, Автономна Республіка Крим, місто Севастополь та столиця України – Київ, розташовані на карті нашої держави. Від Ужгорода до Луганська, від Києва до Сімферополя, Україна багата родючими ґрунтами, водними ресурсами, корисними копалинами, різноманітним рослинним та тваринним світом, умовами для розвитку промисловості та сільського господарства. Економічна могутність України, так само, як політична і культурна, залежить від її цілісності й неподільності.

Наша сучасна держава займає площу 603,7 тис. км2 і є найбільшою за розмірами території країною в Європі. Розташована Україна на заході материка Євразія, в центральній частині Європи. З 1975 року за Гельсінськими угодами, державні межі в Європі визнані непорушними, і тому числі й України.

Повідомлення краєзнавців

1-й краєзнавець: Україна – це краплина сонця на карті світу. Вона осяяна багатовіковими традиціями, піснями, історією. Наша земля наділена неоціненними скарбами та багатствами родючих земель та повноводних рік. Україна – наш спільний дім. Тож маємо дбати усі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса. Усі ми повинні усвідомити: своє, рідне – не тільки хата й подвір’я, а й вулиця, село чи місто, де ти живеш, ліс і річка, степ і море , і вся розмаїта наша країна. Гірким і тернистим був шлях України у боротьбі за волю та незалежність. Україна знана і визнана. Українці виразно відрізняються від слов’янських і неслов’янських народів. Передусім – мовою. Українська мова – одна з найпрекрасніших й найбагатших мов поміж мовами інших слов’янських, та й не тільки слов’янських народів. Її називають солов’їною.

2-й краєзнавець: Найбільша цінність нашої країни – це її люди , зі своїми звичаями, трудовими здобутками, піснями, легендами, казками. Ось я вам розповім одну казку. 

Давним-давно жила колись одна жінка. І було у неї троє синів. Росли сини чесними, сміливими, дуже любили свою матусю, готові були віддати за неї своє життя. Виросли сини і вирішили піти світ подивитись. Перший син і говорить: «Мамо, піду я межи люди, подивлюсь на світ Божий».      «Ну що ж,сину, йди. Та пам’ятай рідну домівку, а на згадку візьми із собою золоту корону з трьома промінцями, хай в далекім краю зігріває тебе вона».     

Минув час. Завдяки своєму розуму став старший син великим князем, бо трьох-променева корона, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала шлях до кращого життя. Дали першому синові ім’я – Тризуб, а знак, що дала йому мати, назвали Гербом.      Попросився у матері і другий син світу подивитися. Дала йому мати в дорогу жовто-блакитний одяг. Своїми звитяжними справами прославив син свою матір. Одержав середній син ймення – Прапор. А там, де був наймолодший – завжди лунала пісня. Адже мати подарувала своєму наймолодшому сину соловейків голос. За величний спів народ прозвав його Гімном. І з того часу ідуть поруч три брати – Тризуб, Прапор, Гімн.

1-й краєзнавець: В кожного є край, де ми найкраще себе почуваємо. Це рідна стежина, рідна хата, доріжка простелена квітами...Село Гланишів – наша мала батьківшина. Воно розташоване на правому березі річки Трубіж — притоки Дніпра за 11 км від районного центру м.Переяслав-Хмельницький та за 80 км від Києва. Найближча залізнична станція - Березань - знаходиться за 26 км від села. Площа населеного пункту - 440 га.

День села - Покрова, 14 жовтня. В "Истории судеб Переяславской епархии" зазаначено, що це поселення виникло в 1513 році. Село заснував втікач з правобережної України козак Гланиш. Відтак і пішла назва села. З 1648 по 1782 - у складі Переяславського полку Гетьманщини. У 1896-1898 роках збудовано церкву за гроші, зібрані мешканцями села, відкрито церковно-приходську школу. На території села біля будинку культури встановлено пам'ятник Герою Соціалістичної партії Олені Семенівні Хобті, а в центрі села височить пам'ятник загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни.

Читець 3

Я люблю своє рідне село;

Його лан, шепотливий хлібами,

Його річечку, поле і гай,

І веселку грайливу над ставом.

Все тут рідне мені і близьке,

Серцю миле і розуму вірне,

Бо стежина вжиття

Саме тут пролягла

І козацького роду сплелося коріння.

Учитель : Україна має свою Конституцію – Основний Закон, тобто правила, за якими живуть українці. Ця Конституція дуже молода. Їй всього 13 років. До неї були ще Конституції. Сама перша була прийнята ще на початку 19 століття.

24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України. Отже, наша держава незалежна, демократична, соціальна і правова. Цього року ми відзначали 23 річницю незалежності держави. Наша держава зовсім ще молода. І її майбутнє у наших руках.

1-й історик: Українці мають усі підстави пишатись, що їхня Батьківщина не раз переживала дні слави, мужньо переносила найважчі випробування. Не одне покоління кращих синів та дочок беззавітно клали своє життя до ніг рідної неньки – України.

2-й історик: Стаття 65 Конституції нашої держави говорить, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Наша армія існує для захисту кордонів рідної землі, а не для нападу на інші країни. Щоб захистити Батьківщину в майбутньому, треба змалку полюбляти спорт, бути сильним, спритним, мужнім.

Учитель: За час своєї незалежності Україна подолала шлях від формальної республіки в складі СРСР до відомої в світі держави. Більше 120 країн визнали її, а 90 країн встановили дипломатичні відносини.

Читець 4

Тебе поважають сусіди:

Країни великі й малі.

Дрібні острови тобі теж недалекі,

Про тебе піклуються, навіть вони.

Україно, космічна державо,

Майбутнє твоє зорею горить.

Ти світу себе показала –

Твій імідж серпанком бренить.

2-й історик Нам є з кого брати приклад і в наш час – це герої «Небесної сотні», яких значно більше полягло під час акції протесту на Євромайдані у грудні 2013 та лютому 2014 роках. Саме ці герої допомогли повалити корумпований уряд Януковича та його прибічників, а ті, хто залишився живим, зараз в складі Національної гвардії та українського війська безстрашно воюють за цілісність кордонів нашої держави.

Читець 1: А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог, побачивши загін:

Спереду – сотник, молодий, вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній сивий-сивий…

І рани їхні вже не їм болять…

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк

1-й учитель: Сьогодні ми в скорботі й з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні. Ті, хто лише починав жити….

2-й учитель: Убиті в столиці герої мають стати прикладом для кожного свідомого українця, що маємо робити все від нас залежне, щоби ті смерті не були марними. Країна після трагедії стала іншою і потребує реальних змін в усіх сферах життя. Небесна сотня –новітні герої України. Вони полягли за нас із вами, юні, чорноброві хлоп’ята, яким судилося вже стати чорнобривцями, як сказав поет. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння.

Демонстрація відеофрагменту «Небесна сотня»

Давайте хвилиною мовчання пом’янемо всіх тих, хто віддав своє життя за нашу єдину країну (всі піднімаються…хвилина мовчання).

Учитель: Споконвічна боротьба за волю України не могла не дати паростки волі, паростки свободи. Україна здобула самостійність і позбулася протекторату ненажерливих сусідів. Росія споконвіку була «старшим братом» щодо України. І хоче, щоб під його «чоботом» ми були завжди. Тому й розпалює національну ворожнечу, щоб зробити нашу державу розрізненою та беззахисною. І знову перед синами і доньками стражденної України стало страшне випробування – війна з братнім народом.

Читець 1

Враз мирне небо десь поділось –

Вороги стіною насувались.

Здавалось, Сонце загорілось,

Їх кроки всюди роздавались.

Страшная звістка край наш облетіла,

Заглянула у душі українцям,

Й бетонні стіни теж прошила

Й загін народний утворила.

Учитель: Діти, в такому народному загоні, який має назву Національна гвардія, боронив нашу Вітчизну, наш спокійний сон, наше мирне життя випускник Гланишівської школи Зінчик Станіслав. Він був дуже хорошою людиною… Мабуть й таких потрібно Небесам… Невблаганна смертельна куля обірвала життя людини, сповненої віри в краще майбутнє для свого маленького синочка, якому на той час виповнилося лише 7 місяців. Загинув найкращий син, батько, брат, чоловік… Залишилася тільки невгамовна біль, пекуча печаль батьку, сестрам, дружині з потішним синочком, друзям, односельцям. Тож зараз ми з вдячністю і великою скорботою схилимо голови перед світлою пам’яттю безстрашного героя, нашого земляка Станіслава Зінчика і вшануємо його хвилиною мовчання.

Читець 2

Україно моя, рідний край!

В златі вічності сяйво соборів.

Ти героїв її поіменно згадай…

Їхню славу і мужність синам завіщай.

Учитель: Діти, ми з вами в цю мить маємо змогу сидіти за партами, ходити під мирним небом тільки завдяки тим бійцям, які саме в цей час боронять нас з вами на сході. Нині в бойових діях приймають участь наші односельці: Ткачук Тарас, Стонт Олександр, Шаповал Роман, Омельченко Андрій, Барабаш Станіслав, Красуля Андрій . Давайте підтримаємо їх в цей скрутний час, подякуємо їм, адже нашим солдатам ваші слова дуже значимі. Напишіть їм листи, виготовіть оберіг, намалюйте малюнок.(діти готують листи, виготовляють обереги, малюють)

Учитель: Ми сьогодні доклали свою часточку до збереження миру і єдності в нашій Батьківщині. Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити під мирним небом України – збудеться.

Використані джерела

  1. Ткачов С. В. / упорядник. Під прапором рідним вставай, Україно! : Сценарії шкільних заходів про українську національну символіку. – Харків – Тернопіль: Видавництво «Ранок», 2009. – С. 16, 29, 32, 106, 160.

  2. Бондарчук Г.М, Тимочків М.М Виховні години 8 клас: На допомогу класному керівнику. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2007. – С. 12.

  3. Савчук В.М. Україна – єдина країна: розробка 1 уроку. Переяслав – Хмельницький методичний кабінет.

  4. Ресурси Інтернету..

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Урок на тему «Франція високорозвинута індустріальна держава зі своєрідними...

Урок в 6 класі на тему: «Режим та живлення річок»
Люблинецький нвк «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів ліцей» Ковельського району Волинської області

Довідкові матеріали про героїв Бучаччини
Укладач – Борис Руслана Іванівна, методист з виховної роботи та позашкільної освіти Бучацького районного методичного кабінету

Урок 2 академічні години (географія, хімія, економіка ) на тему: «хімічна промисловість україни»
Виховна: сприяти формуванню світогляду, активної громадської позиції, свідомого ставлення до розвитку господарства країни, виховувати...

Уроків 2014» з географії Урок на тему: «Народні традиції художніх...
...

Урок-залік в 9 класі на тему: «Загальні питання географії міжгалузевих комплексів України»
Учень проходить від станції до станції, асистенти виставляють оцінку в заліковий лист (різними кольорами, по різним питанням)

Урок та тести на тему: «Словники, довідники, енциклопедії»
Мета: Познайомити дітей з існуючою довідковою літературою, навчати дітей користуватись словниками, енциклопедіями, виховувати інтерес...

Урок з економіки на тему«Безробіття. Види безробіття»
Відповідно до національної доктрини розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційно комунікаційних технологій, що забезпечують...

Урок-подорож на тему «Мандрівка до Лондона»
«Лондон», вчити працювати в групах, розвивати зв’язне мовлення, послідовне логічне мислення, вміння працювати з додатково-енциклопедичною...

Шиховцова Юлія Іванівна
Обладнання: карта стародавнього світу, інтерактивна дошка, тексти давньогрецьких міфів, репродукції із зображенням давньогрецьких...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
g.ocvita.com.ua
Головна сторінка